🫶7- А, Б, В. (2024-2025) 🫶

Посилання на урок


097-169-75-89 


Нехай новий навчальний рік буде кращим за попередній і всі ваші бажання стануть реальністю! Вітаю🌈


Загальнонаціональна хвилина мовчання 9.00.



Ранкова руханка, рухайся завжди зранку🏃‍➡️🏃
Будеш бадьорим, здоровим, сильним, витривалим💪


03.02.25.(а,в).Синхронно. 
04.02.25.(б).Синхронно. 

ІБЖ.ЗРВ. 
1.Баскетбол. Комплекс вправ щодо розвитку гнучкості.
2.Волейбол. Нижня пряма та бокова подачі з-за
лицьової лінії.
3.Доджбол.Ролі різних амплуа ефективні під час навчальної гри. 

 





31.01.25.(в).Синхронно
31.01.25.(б).Асинхронно.
 Волейбол.
 Пересування різними способами в поєднанні з технічними прийомами в нападі та захисті
Доджбол. Правила ЗСЖ, безпечної поведінки та основних правил гри доджболу.


Ліберо. Ліберо (від італ. Libero-«вільний») – гравець захисту. Головним обов'язком ліберо є прийом подач, атакуючих ударів противника, страхування під час атаки своєї команди, прийом складних та нестандартних м'ячів. Ліберо мають цілий ряд обмежень. Приміром ліберо не дозволяється подавати, блокуавти або атакувати коли м’яч вище верхнього краю сітки. Він повинен мати форму відмінного кольору. Ліберо є, так би мовити, «воротарем» команди. Саме амплуа ліберо надає можливість грати у професіональний волейбол спортсменам невисокого зросту.

Номер слайду 10

Основні тактичні комбінації в нападіКомбінація «ХВИЛЯ»Обігрування блока суперника з використанням всієї довжини сітки по різниці часу виконання нападаючого удару двома (трьома) гравцями першого та другого темпу.

Номер слайду 11

Основні тактичні комбінації в нападіКомбінація «ХРЕСТ»Комбінація побудована на обігруванні блока суперникапо різниці часу атакидвома гравцями першого та другого темпу, характерна наявністю перетинанняшляхів переміщення цих гравців.

Номер слайду 12

Основні тактичні комбінації в нападіКомбінація «ЕШЕЛОН»Комбінація побудована на обігруванні блока суперника по різниці часу атакидвома гравцями першого та другого темпу:коли гравець першого темпу виходить до сітки і демонструє імітацію атаки;а гравець другого темпу виходить на місце дещо віддалене від сітки «за спину» гравця першого темпу, звідки й атакує.

Номер слайду 13

Основні тактичні комбінації в нападіКомбінація «ПАЙП»












Доджболвибивний

Номер слайду 2

Доджбол – це сучасна версія дитячої гри «вибивали», завданням якої є поцілити м’ячем у «ведучого».

Номер слайду 3

Правила гри правила гри масово. Двоє гравців, що стоять один навпроти одного на відстані 10 м, цілять м’ячем - «вибивали», а один, той, хто ухиляється від м’яча і стоїть посередині - «ведучий». Якщо вибивали влучають м’ячем у ведучого, той хто влучив стає на його місце і гра продовжується. Якщо ведучий впіймав м’яч до тих пір поки він вдарився об поверхню, він отримує так звану запасну гру. Якщо після ловіння м’яча по гравцеві поцілили, то цей запас згоряє і той самий ведучий продовжує гру до наступного влучання по ньому. Якщо гравців багато, то вони розділяються на дві команди (ведучих та вибивал) і гра триває до вибивання останнього ведучого. Якщо ведучий впіймав м’яч, то він має право ввести у гру одного гравця з своєї команди, який вибув. Учасники міняються і гра триває доти, поки вистачить сил.

Номер слайду 4

правил гри для гравців більше за 3х. Гравці домовляються про відстані між вибивалами і креслять лінії ближче які їм не можна перетинати•Команда оточена командою вибивал•За допомогою м'яча вибивали намагаються вибити ведучих•Вибиті гравці йдуть з поля, поки не будуть вибиті всі гравці команди , при цьому з рук вибивали може бути спіймана « свічка ».•Зловив « свічку » маєш можливість або взяти додаткове життя , або повернути назад одного з раніше вибитих•Коли залишається останній ведучий він повинен ухилитися від м'яча стільки разів , скільки йому повних років . Якщо він ухилився вдало , то вся команда заходить назад і починається все спочатку .Інакше команди міняються місцями Закусило

Номер слайду 5
Особливі идки. Картоплякидок подібнийкидка кулі в боулінгу , але вартопам'ятати , що картопля не літає . М'яч повинен прокотитися підногами гравців в центрі. Бомбакидок вгору . Привигуку «Бомба!» Ведучіповинні сісти навпочіпки. Струмочоккидокпо низу, м'яч котиться інеобхідно встигнутипропустити його між ніг. Гранатакидок на кшталтзвичайного , при якому неможна рухати ногами.
Домашнє завдання.
Ознайомтесь докладніше з волейболом,буде тестування.

30.01.25.(а,б).Синхронно.

ІБЖ.ЗРВ. 1.Баскетбол. Активна участь у рухливих іграх та естафетах з бігом і стрибками. 



Баскетбол - одна із самих популярних ігор у багатьох країнах світу. В Україні баскетбол займає почесне друге місця після такої народної гри як футбол.   Для неї характерні різноманітні рухи: ходьба, біг, зупинки, повороти, стрибки, кидки і ведення м'яча, здійснювані в єдиноборстві із суперниками. Такі різноманітні рухи сприяють поліпшенню обміну речовин, діяльності всіх систем організму, формують координацію.

Номер слайду 3

1. Стоячи на місці. Ведення кругом корпуса. 2. Стоячи на місці. Ведення навкруги і між ногами. 3. Стоячи на місці. Різновисоке ведення. Декілька ударів с висотою відскока 60-80 см и сразу ж перехід на низьке ведення с висотою відскока 10-15 см. 4. Стоячи на місці. Дуже часте низьке ведення поперемінно лівою и правою рукою. 5. Стоячи на місці. Ведення двох мячів. 6. Стоячи на місці. Ведення трьох-чотирьох мячів. Ведення м'яча

Номер слайду 4

7. Сидячи на лавочці. Дуже низьке ведення, висота відскока не больше 5-7 см від пола. 8. Сидячи на лавочці. Ведення мяча під витянутими вперед ногами в бистрому темпі. 9. Біг на носках з веденням мяча. 10. Біг на пятках з веденням мяча. 11. Біг на краях стопи з веденням мяча. 12. Біг в напівприсіді з веденням мяча.

Номер слайду 5

13.Рух у присіді з веденням м'яча. 14. Спортивна ходьба з веденням м'яча. 15. Рівномірний біг з поворотами і веденням м'яча. 16. Біг спиною вперед і веденням м'яча. 17. Біг приставними кроками: м'яч проходить між ногами на кожен крок. 18. Рух з поперемінними стрибками з ноги на ногу і з веденням м'яча.

Номер слайду 6

Кидки в кільце 1. Кидки з-під щита. Гравці шикуються у дві колони. В кожній колоні по два- три м'яча . Після ведення головний гравець закидає м'яч і передає його у свою колону. Потім переходить у хвіст колони. 2. Кидки з-під кільця з перешкодами. Гравець віддає м'яч тренеру, розбігається до кільця ,отримує передачу назад, робить два кроки і кидає в кільце. Задача: при кидку максимально випригнуть вверх. Вправа виховує у гравців бажання закінчувать кидок найвищій точці прижка. 3. Кидки з середньої дистанції без супротиву. Гравець веде м'яч від центра поля до лінії штрафного кидка, виконує кидок в стрибку, іде на підбір, у випадку промаха добиває м'яч в кільце, знову підбирає м'яч і з веденням вертається до лінії штрафного кидка.

Номер слайду 7

4. Теж саме, що і впр. 3 , але ведення починається з лицевої лінії до лінії штрафного кидка і кидок виконується з поворотом 180*. 5. Теж саме, що і впр. 3 , але кидок виконується з відстані 5-6-8м., з різних точок. 6. Теж саме, що і впр. 5 , але після виконання передачі від стіни.

Номер слайду 8

Розвиток швидкісно-силових якостей: 1. Стрибки з місця, торкаючись підвішеного м'яча, ривок на 5-6м. З завданням прийняти захисну стійку в заданій точці майданчика. 2. Стрибки поштовхом двох ніг з високим підніманням стегна і просування вперед – ривок на 15-20м., зупинка в 2 кроки, прийняти стійку для ловіння м'яча. 3. те саме ,що вправа 2, але стрибки вигнувшись з глибокого присіду, з просуванням вперед. 4. Стрибки через гімнастичну лаву поштовхом двох ніг - прискорення 5-6м. Для оволодіння м'ячем, який лежить на баскетбольному майданчику. 5. Те саме , що вправа 4 ,але ривок для оволодіння підкинутим м'ячем або тим, що рухається.

Номер слайду 9

6. Стрибки на правій до середньої лінії – назад на лівій-швидкісне пересування приставними кроками у паралельній захисній стійці по трикутнику, квадрату або по периметру 3- секундної зони. 7. Те саме , що вправа 6 , але швидкісні пересування приставними кроками в захисній стійці обличчям і спиною вперед. Організаційно-методичні вказівки:Кількість стрибків у кожній вправі з урахуванням рівня підготовленості учнів, кількість повторень вправ одної серії 5-6 разів. Інтервали відпочинку між вправами 1-2хв. І між серіями до 5 хв. При виконанні вправ концентрувати увагу на правильному виконанні технічних прийомів гри з баскетболу. Для стимулювання виконання вправ із стрибками і пересуваннями використовувати змагальний метод.

Номер слайду 10

Поєднання розвитку координаційних здібностей і швидкості: 1. З положення сидячи на підлозі біг по гімнастичній лаві - ривок на 5-6м.- зупинка в 2 кроки з виконанням захисної стійки. 2. Після прискорення пролізти в гімнастичний обруч в зворотньому напрямку оббігти обруч і пересуватися приставними кроками в захисній стійці. 3. Із захисної стійки ривок на 15-20м. Залізти на гімнастичну стінку, опуститися вниз – біг спиною вперед на вихідну позицію – швидкісне пересування приставними кроками в захисній стійці у районі штрафного кидка – вибити м'яч знизу у суперника , який виконує дії нападаючого.

Номер слайду 11

Виконання вправ за зоровим або звуковим сигналом. Варіювати завдання в залежності від сигналу. Треба періодично змінювати відстань прискорених пересувань в мажах 5-20м. Під час виконання вправ вказувати учням на типові помилки і добиватися їх виправлення. Організаційно-методичні вказівки:

Номер слайду 12

Поєднання розвитку швидкості і сили. 1. Біг на місці з високим підніманням стегна – ривок до середньої лінії майданчика – зупинка в 2 кроки – в упорі лежачи на підлозі . 2. Швидкісне пересування приставним кроком в стійці захисника в трикутнику – ривок для оволодіння м'ячем, що котиться – повороти з м'ячем( вперед, назад) – покласти м'яч на підлогу – біг спиною вперед на вихідну позицію – в положенні упора лежачи на підлозі, згинання та розгинання рук. 3. Біг вперед із захльостом гомілки назад до гімнастичної стінки, зупинка стрибком - упор присівши – перекат на спину піднімання і опускання тулуба( ноги прямі під рейкою, руки за голову).

Номер слайду 13

4. З положення стійки захисника ривок із зміною напрямку руху між стійками, які розташовані на майданчику – зупинка стрибком – взяти набивного м'яча , який лежить на підлозі присісти з м'ячем над головою – покласти м'яч на місце – біг спиною вперед із зміною напрямку руху між стійками - в упорі лежачи позаду на гімнастичній лаві згинання та розгинання рук. Організаційно – методичні вказівки: силові вправи для мязів рук і живота виконувати з індивідуальним навантаженням в обсязі 90-96% від максимального можливого для кожного учня. Бігові вправи необхідно виконувати з установкою на максимальну частоту рухів. Між серіями треба виконувати завдання на розслаблення.

Номер слайду 14

Удачної гри




Домашнє завдання,буде на уроці.



29.01.25.(а,в).Асинхронно. 

ПІБЖ.ЗРВ. 
1.Баскетбол. Вправи з незначними обтяженнями, набивними
м’ячами; вправи для розвитку сили м’язів тулуба, плечового поясу
та рук.
2.Волейбол. Вправи на розтягування; розвитку швидкості та
спритності.
3.Доджбол. Правила безпеки на ігровому майданчику;
санітарно-гігієнічні вимоги до інвентарю та вимоги особистої
 






Презентація знайомить здобувачів освіти з рекомендаціями з техніки безпеки під час занять доджболом.
Перегляд файлу

imageimageДОДЖБОЛ

imageimageimageimageimageПравила безпеки на ігровому майданчику

Спортивна форма у техниці безпеки

imageimageУс учасники повинн носити в дпов дне спортивне взуття (наприклад, крос вки на плоск й гумов й п дошв . яка є цупкою). Взуття повинно бути обов’язково за розм ром. Гравцям без належного взуття не дозволяється грати. Перед початком гри сл д зняти все зайве (годинники, прикраси, як-от сережки та каблучки).

Сл дкувати, щоб на одяз  та в кишенях  не було гострих предмет в.

Залишити у роздягальн й шафц смартфон чи планшет.

Обов’язково збирати волосся. Не з бране в пучок чи “шишечку“ волосся може загрожувати травмуванням.

Як зробити доджбол безпечним?

Використовуйте м’як м’яч чи предмети, що їх зам нюють (наприклад:  губки, пляжн м’яч , спец альн  м’яч для доджболу).

imageimage

image

imageimageНе використовувати м’яч , що непризначен для цього (волейбольн , баскетбольн , гандбольн , футбольн - заборонен ). Волейбольн , футбольн м’яч та нав ть гумов м’яч для грових майданчик в (також в дом як «чотири квадратн » м’яч ) можуть поранити гравц в, коли їх кидають з великою швидк стю. Заняття та гри проводити т льки на р вн й

п 



27.01.25.(а,в).Асинхронно.
28.01.25.(б).Асинхронно.

ІБЖ.ЗРВ. 
1.Баскетбол. Серійні стрибки поштовхом однієї та двох ніг з
діставанням високих предметів.
2.Волейбол. Виконання стрибкові вправи; вправи для розвитку
гнучкості, сили верхніх та нижніх кінцівок, черевного преса, спини.
3.Доджбол. Основні вимоги до гри доджболу, розміщення гравців на
майданчику.






Номер слайду 1

Стрибкові вправи7 клас

Номер слайду 2

Користь. Стрибкові вправи загальнозміцнююче впливають на багато систем організму. В першу чергу — дихальну і серцеву. При правильній техніці виконання вони виявляються корисні для здоров’я, фігури і поліпшення фізичних показників:зміцнюють серце;сприяють схудненню, завдяки інтенсивному спалюванню калорій;покращують роботу легенів;підвищують витривалість;прискорюють обмін речовин;нарощують м’язи;усувають апельсинову кірку.

Номер слайду 3

Протипоказання. Так як стрибки і стрибкові вправи відносяться до одних з найбільш травмонебезпечних, існує список протипоказань для їх виконання:поганий зір, починаючи з -7, а також відшарування сітківки ока;варикоз, будь-які проблеми з тиском і кровообігом;бронхіальна астма;мігрень;ожиріння;серцева недостатність, наявність кардіостимулятора;ниркова недостатність;захворювання опорно-рухового апарату;недавно проведені хірургічні операції, травми.

Номер слайду 4

РекомендаціїЗнизити травмоопасность дозволяє правильна техніка виконання вправ. Незважаючи на їхню розмаїтість, є кілька загальних моментів, які потрібно дотримуватися: Не піднімати голову вгору і не опускати вниз (не дивитися під ноги). Погляд направлений строго вперед, перед собою. Спина пряма. Поштовхової повинна бути вся стопа, а не тільки п’яти — так їх можна травмувати. Приземлення спочатку — на шкарпетки, потім — на всю стопу. Стрибок вгору — вдих носом, приземлення — видих ротом. При появі хрускоту, болю, дискомфорту (в будь-якій частині тіла), задишки, потемнении в очах тренування слід припинити.

Номер слайду 5

Види. Усі стрибкові вправи діляться на три великі групи. Загальні — ті, які використовуються в різних загальнозміцнюючих комплексах. Вони сприяють схудненню і покращують роботу легенів і серця. До них належать стрибки:зі скакалкою;на місці на одній або двох ногах;на батуті;на фітболі;у русі вперед;піднесення й назад (зі лавкою, колодою, тумбою, кубом);різні види прискоков (приставних кроків).

Номер слайду 6

Є спеціальні стрибкові вправи, які використовуються виключно для підготовки професійних спортсменів (легкоатлетів, спринтерів, боксерів, баскетболістів):степ-апи;випалювання;різні «жаби» і «блохи»;многоскоки;з партнером;боксерські стрибки;з обтяженнями (гантелями і штангою).

Номер слайду 7

Є спеціальні комплекси стрибків для розминки. Наприклад, на скакалці:класичні стрибки через скакалку;обертання скакалки у зворотному напрямку;на одній нозі, чергуючи їх;з підйомом колін до грудей;з перехресним розташуванням ніг;подвійне прокручування скакалки.

Номер слайду 8

Комплекси. Загальнозміцнюючий комплекс. З місця в довжину, відштовхуючись обома ногами. Можна виконувати боком або з поворотами. Потрійні або пятерные, відштовхуючись обома ногами або однієї. Пересуваючись вперед на носочках. Пересуваючись вперед по сходах (і вгору, і вниз). На одній нозі, утримуючи другу за гомілку то ззаду, то спереду. Підтягуючи коліна якомога вище — до грудей. Вгору полуприседа або присідання. На місці, з підйомом рук вгору і хлопком над головою, поєднуючи, то розставляючи стопи. Серії стрибків вгору з місця або з розбігу, мета — взяти висить над головою предмет.

Номер слайду 9

Комплекс вправ з партнером. Стрибаючи на одній нозі, штовхати плечем партнера (так звані «півнячі бої». Стрибаючи на одній нозі, наздогнати партнера («салки»). Тримаючись за руки з партнером, стрибати в різні сторони присяд. В присяд рухатися з партнером боком в одному напрямку. Попередню вправу, але при цьому перекидаючи один одному м’яч поштовхом від грудей.

Номер слайду 10

Комплекс для професіоналів. Пружиниста інтенсивна ходьба, тримаючи на плечах штангу. Пересування вперед прискоками, тримаючи на плечах штангу. Підйом на узвишшя і назад, тримаючи на плечах штангу. Стрибковий ривок штанги з полуприседа. Лежачи на спині в тренажері інтенсивні поштовхи ногами рухомого вантажу. Підскоки з просуванням уперед, тримаючи в руках гантелі.Імітація боксерських нападаючих ударів в стрибку. Через бар’єри.

Номер слайду 11

Комплекс з стійкими підвищеннями (зі лавкою, колодою, тумбою)Стрибок на піднесення, назад — з поворотом на 180°.«В глибину»: з узвишшя і назад.«В глибину»: на піднесення, а назад — стрибки в довжину. На піднесення, а назад — стрибаючи вгору, 



Номер слайду 1

Стрибкові вправи загальнозміцнююче впливають на багато систем організму. В першу чергу — дихальну і серцеву.

Номер слайду 2

При правильній техніці виконання вони виявляються корисні для здоров’я, фігури і поліпшення фізичних показників:зміцнюють серце;сприяють схудненню, завдяки інтенсивному спалюванню калорій;покращують роботу легенів;підвищують витривалість;прискорюють обмін речовин;нарощують м’язи;усувають нерівності шкіри на проблемних ділянках.

Номер слайду 3

Протипоказання. Так як стрибки і стрибкові вправи відносяться до одних з найбільш травмонебезпечних, існує список протипоказань для їх виконання:поганий зір, починаючи з -7, а також відшарування сітківки ока;варикоз, будь-які проблеми з тиском і кровообігом;бронхіальна астма;мігрень;ожиріння;серцева недостатність, наявність кардіостимулятора;ниркова недостатність;захворювання опорно-рухового апарату;недавно проведені хірургічні операції, травми.

Номер слайду 4

Знизити травмоопасность дозволяє правильна техніка виконання вправ. Кілька загальних моментів, які потрібно дотримуватися: Не піднімати голову вгору і не опускати вниз (не дивитися під ноги). Погляд направлений строго вперед, перед собою. Спина пряма. Поштовхової повинна бути вся стопа, а не тільки п’яти — так їх можна травмувати. Приземлення спочатку — на шкарпетки, потім — на всю стопу. Стрибок вгору — вдих носом, приземлення — видих ротом. При появі хрускоту, болю, дискомфорту (в будь-якій частині тіла), задишки, потемнении в очах тренування слід припинити.

Номер слайду 5

Всі стрибкові вправи діляться на три великі групи. Загальні — ті, які використовуються в різних загальнозміцнюючих комплексах. Вони сприяють схудненню і покращують роботу легенів і серця. До них належать стрибки:зі скакалкою;на місці на одній або двох ногах;на батуті;на фітболі;у русі вперед;піднесення й назад (зі лавкою, колодою, тумбою, кубом);різні види прискоков (приставних кроків).

Номер слайду 6

Є спеціальні стрибкові вправи, які використовуються виключно для підготовки професійних спортсменів (легкоатлетів, спринтерів, боксерів, баскетболістів):степ-апи;випалювання;різні «жаби» і «блохи»;многоскоки;з партнером;боксерські стрибки;з обтяженнями (гантелями і штангою).

Номер слайду 7

Є спеціальні комплекси стрибків для розминки. Наприклад, на скакалці:класичні стрибки через скакалку;обертання скакалки у зворотному напрямку;на одній нозі, чергуючи їх;з підйомом колін до грудей;з перехресним розташуванням ніг;подвійне прокручування скакалки.

Номер слайду 8

Пропоную Вашій увазі для ознайомлення та виконання комплекс стрибкових вправ за наступним посиланням.


Домашнє завдання



🌝Вітаю вас у другому півріччі,бажаю натхнення та успіхів👏

24.01.25.(б).Синхронно.
24.01.25.(в).Асинхронно.


Волейбол. Підготовчі та спеціальні вправи волейболіста; пересування в стійці волейболіста (вправо, вліво, вперед, назад), обирає вихідне положення для передач та прийому м’яча. 3.Доджбол. Інвентар для гри доджболу; основні правила гри






Прийом м'яча – це технічний прийом гри, який використовується з метою прийняти його та довести до пасуючого. Виділяють прийом подачі, прийом в захисті і прийом-передача. В сучасному волейболі використовуються такі способи прийому м'яча: двома руками знизу, двома руками зверху, однією рукою знизу у падінні.

Доджбол

Номер слайду 2

Обладнання. У всьому світі використовується багато різних типів м’ячів, зокрема 8,5-дюймовий каучук, гума, пінопласт і тканина, що не жалить. США Dodgeball використовує всі типи м’ячів у багатьох турнірах, що проводяться ними та їхніми організаціями-членами. Всесвітня федерація доджболу використовує в основному пінопластові м’ячі для своїх чемпіонатів світу, плануючи включити тканину в найближчі роки, оскільки ці два м’ячі, що використовуються найбільш широко у всьому світі.

Номер слайду 3

WDA визначає використання п'яти куль; певні національні норми правил, наприклад, в Австрії, визначають шість. В аматорських іграх зазвичай використовується від трьох до десяти м’ячів, кількість яких відповідає розміру майданчика та кількості гравців. Більше м’ячів, як правило, збільшує кількість дій у грі, але може призвести до патової ситуації з великою кількістю блоків.


Номер слайду 4

Правила гри. Зберіть 3 або більше людей на команду. Щоб зіграти в традиційну гру в доджбол, вам потрібно мати принаймні 3 людини з кожного боку майданчика. Однак ви можете мати скільки завгодно гравців на кожну сторону. Переконайтеся, що всі гравці носять взуття на гумовій підошві, наприклад, кросівки, щоб вони не ковзали по майданчику.

Номер слайду 5

Розташуйте один або більше м’ячів у центрі майданчика. Гравцям має бути доступний принаймні один м’яч для кидання, але гра буде ще швидшою, якщо використовувати кілька м’ячів.

Номер слайду 6

Покладіть м'яч або м'ячі на центральну лінію. Якщо ви використовуєте лише один м’яч, розмістіть його посередині центральної лінії. Якщо ви використовуєте два або більше м’ячів, рівномірно розподіліть їх по центральній лінії.

Номер слайду 7

Встановіть таймер на 10 хвилин. Це максимальний час, який може тривати матч, тому встановіть таймер перед першою грою. Кожна гра може тривати лише одну або дві хвилини, але ви можете зіграти кілька ігор, щоб визначити загального переможця матчу.

Номер слайду 8

Іншим варіантом є визначення переможця на основі кількості виграних ігор, наприклад, команда, яка першою виграє 3 гри, або команда, яка виграє найбільше з 7 ігор.


Домашнє завдання.👇

Гарних,тихих вихідних.

23.01.25.(а,б).Асинхронно.


ІБЖ.ЗРВ. 1.Баскетбол. Прискорення з місця на 5, 10, 15, 20 м з різних стартових положень; «човниковий» біг 4 * 9 м.








Човниковий біг - вид бігу на кротку дистанцію, при якому напрямок руху постійно змінюється в протилежну сторону. Човниковий біг

Номер слайду 5

Човниковий біг - вид бігу, особливістю якого є проходження короткій дистанції в одному і зворотному напрямку кілька разів на максимальній швидкості. Довжина дистанції не перевищує 100 метрів, а частота збігів не більше 10 разів.

Номер слайду 6

Човниковий біг - це унікальна дисципліна, що вимагає від спортсмена поєднання максимально швидко пересування з різким гальмуванням. На відміну від інших видів бігового спорту, де значну роль для досягнення високих результатів відіграє спадковість фізичних якостей, в човниковому бігу вирішальна роль належить техніці і її правильного виконання.

Номер слайду 7

Човниковий біг дозволяється стартувати з двох положень: високого і низького. Старт з низького положення можливий при наявності стартових колодок. Старт з високого становища анітрохи не гірше низького, і дозволяє максимально ефективно виходити з положення старту.

Номер слайду 8

Збільшення частоти руху рук дозволяє збільшити швидкість на короткий проміжок часу. Метою стопорящего кроку, який відбувається перед поворотом, є зупинка і зміна руху. Даний крок вимагає ретельного відпрацювання за допомогою спеціальних вправ або під час рухливих ігор.

Номер слайду 9

Після останнього повороту потрібно розвинути максимальну швидкість, підтримувати її до кінця відрізка і виконати фініш, витягаючи плечі вперед. Різко зупинятися після пробіжки не варто, так як з'являється можливість оступитися або спіткнутися, краще пробігти ще кілька метрів зменшуючи швидкість.

Номер слайду 10

Заняття човниковим бігом є важливою умовою повноцінного і гармонійного розвитку фізичної форми людини.

Домашнє завдання. Чекаю попередні роботи.

Привіт ☺️
22.01.25.(а,в).Асинхронно.
 
ІБЖ.ЗРВ. 
1.Баскетбол. Техніка безпеки та самоконтроль на заняттях
баскетболом.
2. Волейбол. Спеціальні вправи з м’ячем, фізичні вправи для
розвитку окремих фізичних якостей.
3. Доджбол.Значення спеціальної фізичної підготовки. 











 


Домашнє завдання 

Написати🤔 цікаві факти про доджбол 🤗

20.01.25.(а,в).Синхронно. 
21.01.25. (б). Синхронно. 
ІБЖ.ЗРВ.  
1.Баскетбол. Виховання витривалості. Простіші взаємодії гравців у нападі. 
2.Волейбол. Склад та обов’язки суддівської бригади.
3.Доджбол.Досягнення доджбольних команд на міжнародній арені.







Домашнє завдання, буде на уроці. 


17.01.25.(б,в).Асинхронно.

ІБЖ.ЗРВ. 

1.Баскетбол. Українській баскетбол на сучасному етапі 
розвитку. Різновиди баскетболу. 2. Волейбол. Основні принципи загартування.



 


Чергування різних способів пересувань, ведень, передач та кидків м’яча

У сучасній грі прийоми «в чистому вигляді» зустрічаються вкрай рідко. Зазвичай застосовуються поєднання прийомів. Найбільш часто прийоми поєднуються з бігом, стрибками, зупинками, ловіння поєднується з веденням, кидком і т. п. Розрізняють два типи сполучень: а) коли прийоми слідують один за іншим і б) коли прийоми виконуються одночасно, наприклад: передача під час бігу, кидок в стрибку і т. п.

У першому випадку при поєднанні не змінюється характер руху кожного прийому. У другому випадку, оскільки прийоми виконуються одночасно, вони повинні бути точно узгоджені за часом. Це призводить до того, що часто подібні поєднання розглядають як самостійні прийоми. У таких сполученнях провідне значення належить способом переміщення (біг, стрибок). Спосіб переміщення визначає ритм і швидкість рухів поєднаних з ним прийомів. Так, якщо передача або кидок виконується на бігу, то швидкість руху руки визначається ритмом бігу і частотою кроків. Кількість прийомів, що входять до одного сполучення, може бути різним. Нижче розглядаються найбільш типові поєднання прийомів.

Ловіння і передача в русі (на бігу). Правила баскетболу обмежують гравця в кількості кроків з м'ячем у руках (два кроки). Щоб зловити і передати м'яч у русі, баскетболіст може зробити тільки два кроки. Враховуючи, що фазам бігу характерно чергування опорних і безопорним положень, загальна структура цього поєднання наступна: у безопорному фазі м'яч ловлять (з приземленням виконано перший крок). Потім слідує другий крок іншою ногою і в безопорному положенні після нього, тобто перед третім кроком м'яч випускають. Таким чином, у безопорному фазі, що передує першому кроку, руки виносять вперед для ловлі м'яча, потім підтягують до тулуба і на наступних двох кроках виносять для передачі.


Гарних вихідних 🌈

15.01.25.(а,в)Асинхронно.
16.01.25.(б).Асинхронно.
ІБЖ.ЗРВ.
Баскетбол.Досягнення українських баскетболістів.
Волейбол.Досягнення українських волеболістів.
Доджбол.




Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кращі гравці в українському баскетболі

Номер слайду 2

Українська школа баскетболу останнім часом почала випускати все більше виконавців, про що свідчить представленість в НБА, чемпіонаті Іспанії та інших найсильніших лігах світу. На Вашу увагу кращі гравці в українському баскетболі всіх часів.

Номер слайду 3

10 Володимир Конєв18 червня 1989, Харків, Українська РСР, СРСР) — колишній український баскетболіст. Гравець литовського Піено звєздеш та збірної України. Досягнення. Хімік1 Чемпіон України (2): 2014/15, 2015/162 Срібний призер чемпіонату України (2): 2013/14, 2016/171 Володар Кубку України (1): 2016 Черкаські Мавпи1 Чемпіон України (1): 2017/18 Універсальний форвард може на паркеті абсолютно все, що робить улюбленцем тренерів як в клубі, так і в збірній України.

Номер слайду 4

9 Олександр Ігорович Кобець(нар. 15 квітня 1996 року, Новомосковськ, Україна) - український професійний баскетболіст, який грає на позиції атакуючого захисника. Особисті нагороди та досягнення Найкращий атакуючий захисник Суперліги (2015-2016) Найкращий шостий гравець Суперліги (2017-2018) Найрезультативніший Гравець за всю історію «Черкаських Мавп» (1629 очок). Достижения. Чемпион Украинской суперлиги сезон 2017/2018 Бронзовый призер Кубка Мира 2017 по баскетболу 3×3 в составе национальной сборной Украины

Номер слайду 5

8 Артем Володимирович Пустовий(нар. 25 червня 1992, Софіївка) — український баскетболіст, виступає за іспанський клуб «Барселона». Грає на позиції центрового. Досягнення. Чемпіон України (2014/2015)Чемпіон Іспанії (2020/2021)Найуспішнішим виступом у складі збірної України на цей час вважається гра центрового на Чемпіонаті Європи з баскетболу 2017. Пустовий проводив у середньому 22.5 хвилин на майданчику, набирав 15.3 очки та робив 6.5 підбирань в середньому за гру. Він став безперечним лідером команди та потрапив у ТОП-рейтинги турніру. Артем посідає 9-те місце у загальному рейтингу ефективності серед усіх гравців та 5-те серед центрових.

Номер слайду 6

7 Мішула Олександр Геннадійович(нар. 18 квітня 1992, Дніпропетровськ) — український баскетболіст. Захисник БК "Київ" і національної збірної України. Олександр Мішула є лідером Дніпра і одним з кращих українських захисників. Мішула може однаково ефективно загрожувати кільцю суперника, а також створювати відкриті кидки для партнерів. Вихованець «Дніпра» (Дніпропетровськ). З 2009 року грає за оновну команду «Дніпра» (Дніпропетровськ). У сезоні 2014/15 завоював у складі своєї команди срібні меділі Суперліги.

Номер слайду 7

6 Кольченко Олександр Михайлович(20 вересня 1988 року, Тирасполь, Молдавська РСР, СРСР) - український баскетболіст, що грає на позиції легкого форварда. Виступає за баскетбольний клуб "Тернопіль". Досягнення Чемпіон України : 2017/2018 Срібний призер чемпіонату України (2): 2011/2012, 2012/2013 Бронзовий призер чемпіонату України (4): 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009 Особисті нагороди MVP чемпіонату України (2018) Учасник «Матчу всіх зірок» чемпіонату України (2017)

Номер слайду 8

5 Артур Миколайович Дроздов (нар. 23 жовтня 1980, Якутськ, СРСР) — український професіональний баскетболіст, виступав на позиції легкого форварда. Виступає за клуб «Будівельник». Був капітаном збірної України. Личные награды и достижения. Чемпион Украины (Суперлиги) (2013, 2014, 2017)Лучший легкий форвард Суперлиги (2013)Чемпион Франции (2001, 2003, 2004)Обладатель Кубка Франции (2002, 2003)Финалист Кубка Франции (2004)Обладатель Кубка Украины (2007)Вице-чемпион Украины (2007—2008)Участник Матча Всех Звезд Еврокубка FIBA (2007)

Номер слайду 9

4 Кирило Анатолійович Фесенко(нар. 24 грудня 1986 в м. Дніпропетровськ) — український баскетболіст італійського клубу БК Авелліно. Виступав за команду НБА «Юта Джаз» під 44 номером на позиції центрового. Український бігмен з досвідом гри в НБА. Фесенко є справжньою легендою національної збірної, її капітаном і серцем. Ніхто не переживає за результати збірної більше нього. На майданчику Фесенко має вражаючий атакуючий арсенал, але травми й втрата рухливості злегка знизили його можливості в захисті. Особисті нагороди та досягнення MVP місяця Єдиної ліги ВТБ (січень 2015) Учасник «Матчу всіх зірок» D-Ліги (2008)

Номер слайду 10

3 Кравцов В'ячеслав Валерійович(25 серпня 1987, Одеса) — український професіональний баскетболіст. Грає на позиції центрового. Гравець Національної збірної України з баскетболу та баскетбольного клубу БК "Дніпро". Досягнення. Чемпіон України: 2005, 2011 Срібний призер чемпіонату України: 2006, 2007, 2008ІндивідуальніMVP «Фіналу чотирьох» Кубка Суперліги: 2010 Найкращий український гравець Суперліги за версією i. Sport.ua: 2010 Учасник матчу всіх зірок Суперліги: 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 В'ячеслав Кравцов є одним з кращих українських гравців уже досить тривалий час. За свою кар'єру він встиг пограти як в НБА за Детройт, так і за багато сильних європейських команд, включаючи ЦСКА.

Номер слайду 11

2 Лень Олексій Юрійович. Олексі́й Ю́рійович Лень (16 червня 1993, Антрацит), більш відомий в США як Алекс Лень) — український професійний баскетболіст, центровий команди НБА Сакраменто Кінгз. Другий представник України в НБА. Олексій Лень в міжсезоння підписав з Атлантою дворічний контр


10 найбільш значних подій в українському волейболі минулого року

Незважаючи на війну, наш волейбол продовжує прогресувати та підніматися у світовому рейтингу

  •  
  •  
  •  
10 найбільш значних подій в українському волейболі минулого року
CEV

2022 рік увійшов до історії як один із найтрагічніших для української історії. Війна, яку розв'язала на нашій території сусідня країна, багато чого змінила для України. І насамперед порушилося мирне життя для людей, те, що створювалося трьома десятками років нашої незалежності.

Але, незважаючи на таке тяжке становище, у нас знову були успіхи у спорті і, зокрема, у волейболі, який останнім часом продовжує прогресувати та підніматися нагору в світовому рейтингу.

Ми пропонуємо згадати найзначніші події українського волейболу минулого року та подивитися на те, що на нас чекає вже у новому 2023 році.

1. Отже, почнемо, мабуть, із найголовнішого досягнення, яке увійшло до «10 подій 2022 року» за версією Sport.ua – вихід чоловічої збірної України до чвертьфіналу чемпіонату світу з волейболу. Сталося це вперше в історії українського волейболу. Підопічні Угіса Крастіньша зуміли не тільки вийти з групи, що вважалося для команди завданням-мінімум, а й здолати в 1/8 фіналу сильну збірну Нідерландів з розгромним рахунком 3:0. Участь у чвертьфіналі ЧС дозволила Україні піднятися у рейтингу чоловічих національних збірних у Європі на високе 10 місце (у світі на 16). До того ж, наша команда тепер зможе цього року взяти участь у кваліфікаційному турнірі до Олімпійських ігор 2024 року. До речі, такого ж права завдяки високому рейтингу (13 місце у Європі та 24 у світі) досягла і жіноча збірна України з волейболу.

2-3. Одразу дві юнацькі збірні України вікової категорії до 17 років (чоловіча та жіноча) вибороли срібні нагороди на чемпіонаті Східно-Європейської волейбольної зональної асоціації (EEVZA). Юнаки грали у Грузії, а дівчата – в Латвії. В обох випадках наші команди поступалися першим місцем лише одноліткам з Польщі, а всіх інших суперників вони залишили позаду себе.

4. Волейболістки СК «Прометей» із Дніпропетровської області успішно дебютували у чемпіонаті Чехії (жіночої Екстраліги). Підопічні Івана Петкова на даний момент у 15 проведених матчах здобули 13 перемог та лідирують в турнірній таблиці, набравши 38 очок. Вони на одне очко випереджають чинного чемпіона Чехії клуб «Простейов». До речі, саме з цими суперницями українки зустрінуться на старті нового року вже за чотири дні 5 січня.

5. І знову про жіночий «Прометей». У другому турі групи В Ліги чемпіонів українки здобули свою першу перемогу в історії на такому етапі престижного турніру. Причому наші волейболістки в ході гри з французьким клубом «Волеро» поступалися партіям 0:2, але зуміли проявити характер і волю до перемоги, вигравши три наступні сети. Чекаємо на нові успіхи від «Прометея» вже у 2023 році.

6. Львівський «Барком-Кажани» також дебютував у чемпіонаті іншої країни. Щоправда, чоловічий чемпіонат Польщі виглядає сильнішим за жіночий чемпіонат Чехії (у чоловічому європейському волейболі польська Плюс Ліга вважається однією з найсильніших), тому й успіхи підопічних Угіса Крастіньша виглядають трохи скромнішими. Але той факт, що львів'яни із 18 матчів 8 грали у п'яти партіях (плюс ще дві перемоги з рахунком 3:0), говорить про те, що український клуб тут зовсім не є явним аутсайдером, а набирається необхідного досвіду. І якщо «Баркому» знову доведеться виступати у такому турнірі наступного сезону, то цілком можна буде розраховувати на більш високі місця.

7. Капітан національної збірної України Олег Плотницький у складі італійської «Перуджі» став чемпіоном світу з волейболу серед клубів. Сталося це вже у грудні під конець року у Бразилії. У фіналі «Перуджа» перемогла земляків із «Трентіно» 3:1, а сам Олег приніс своїй команді 15 очок. Ще у 2022 році Плотницький у складі свого клубу став володарем Суперкубку Італії та срібним призером чемпіонату цієї країни.

8. Президента Федерації волейболу України Михайла Мельника минулого року було обрано президентом EEVZA (Східно-Європейської волейбольної зональної асоціації). Таким чином, вперше в нашій історії обов'язки президента EEVZA у наступні чотири роки виконуватиме представник України. Слід додати, що до EEVZA наразі входять 8 країн-учасників: Україна, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Грузія, Вірменія та Азербайджан. Що стосується росіян та білорусів, то через війну вони усунуті від участі у змаганнях під егідою цієї організації.

9. Вперше в історії цьогорічний чемпіонат України у чоловічій та жіночій Суперлігах проводить Професіональна волейбольна ліга України (президент Володимир Дубинський). Через війну всі матчі проходять в одному місці у місті Чернівці. Потрібно визнати, що організація турніру зараз на високому рівні. Всі ігри проводяться в строк, майже без переносів (хіба що бувають затримки через повітряну тривогу) і транслюються у youtube-каналі. Хотілося б вірити, що так буде й надалі.

10. А в кінці минулого року Професіональна волейбольна ліга України порадувала шанувальників цієї гри новим турніром в Україні, який називається Кубок Ліги. В ньому брали участь лише представники чоловічої та жіночої Суперліг. Першими володарями почесного трофею стали – у чоловіків «Епіцентр-Подоляни» із Городка Хмельницької області, а у жінок – «Аланта» (Дніпро). До речі, обидва переможці вже гарантували собі місце в одному з єврокубкових турнірів наступного сезону.

Додамо сюди ж і успішні виступи 2022 року українських майстрів пляжного

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Доджбол

Номер слайду 2

Обладнання. У всьому світі використовується багато різних типів м’ячів, зокрема 8,5-дюймовий каучук, гума, пінопласт і тканина, що не жалить. США Dodgeball використовує всі типи м’ячів у багатьох турнірах, що проводяться ними та їхніми організаціями-членами. Всесвітня федерація доджболу використовує в основному пінопластові м’ячі для своїх чемпіонатів світу, плануючи включити тканину в найближчі роки, оскільки ці два м’ячі, що використовуються найбільш широко у всьому світі.

Номер слайду 3

WDA визначає використання п'яти куль; певні національні норми правил, наприклад, в Австрії, визначають шість. В аматорських іграх зазвичай використовується від трьох до десяти м’ячів, кількість яких відповідає розміру майданчика та кількості гравців. Більше м’ячів, як правило, збільшує кількість дій у грі, але може призвести до патової ситуації з великою кількістю блоків.

Номер слайду 4

Правила гри. Зберіть 3 або більше людей на команду. Щоб зіграти в традиційну гру в доджбол, вам потрібно мати принаймні 3 людини з кожного боку майданчика. Однак ви можете мати скільки завгодно гравців на кожну сторону. Переконайтеся, що всі гравці носять взуття на гумовій підошві, наприклад, кросівки, щоб вони не ковзали по майданчику.

Номер слайду 5

Розташуйте один або більше м’ячів у центрі майданчика. Гравцям має бути доступний принаймні один м’яч для кидання, але гра буде ще швидшою, якщо використовувати кілька м’ячів.

Номер слайду 6

Покладіть м'яч або м'ячі на центральну лінію. Якщо ви використовуєте лише один м’яч, розмістіть його посередині центральної лінії. Якщо ви використовуєте два або більше м’ячів, рівномірно розподіліть їх по центральній лінії.

Номер слайду 7

Встановіть таймер на 10 хвилин. Це максимальний час, який може тривати матч, тому встановіть таймер перед першою грою. Кожна гра може тривати лише одну або дві хвилини, але ви можете зіграти кілька ігор, щоб визначити загального переможця матчу.

Номер слайду 8

Іншим варіантом є визначення переможця на основі кількості виграних ігор, наприклад, команда, яка першою виграє 3 гри, або команда, яка виграє найбільше з 7 ігор.

Номер слайду 9

Біжіть до м’ячів у центрі майданчика, коли почнеться гра. Коли ви будете готові почати гру, подуйте в свисток або крикніть «вперед!», а потім дозвольте гравцям бігти до м’ячів. Будь-який гравець може схопити м’яч, але команди можуть вибрати свого найшвидшого гравця, щоб побігти за м’ячем, якщо ви граєте лише з 1 м’ячем. Після того, як перший гравець отримає м'яч у свої руки, він повинен почекати 5 секунд, перш ніж кинути його в когось. Це робиться для того, щоб інші гравці також мали відповідний шанс дістатися до м’яча.

Номер слайду 10

Намагайтеся ухилятися від м'ячів, які кидає вам інша команда. Поки гравці кидаються за м’ячами та цілять їх у іншу команду, намагайтеся ухилитися від м’ячів протилежної команди. Рухайтесь по корту, щоб уникнути удару. Ви можете рухатися в будь-яку частину корту, щоб уникнути удару, доки залишаєтеся на своїй стороні корту. Якщо ви успішно ухилилися від м’яча, ви можете підняти його та кинути в іншу команду. Якщо м’яч потрапив у вас, ви вибули й повинні залишити майданчик. Якщо ви зловили м'яч, який хтось кинув у вас, то той, хто кинув м'яч, вибуває. Однак ви повинні зловити м'яч, перш ніж він влучить у вас.

Номер слайду 11

Кидайте м'ячі в інших гравців, щоб витягти їх. Після того як ви взяли м'яч, ви повинні кинути його протягом 5 секунд. Переконайтеся, що не кидаєте м’ячі занадто сильно, інакше можете когось поранити! Крім того, кидайте м’ячі лише нижче рівня плечей інших гравців, щоб не потрапити їм у голову. Якщо м'яч влучає комусь в голову, то це не зараховується. Якщо ви чекаєте довше 5 секунд, щоб кинути м'яч, ви втрачаєте шанс його кинути. Акуратно перекочуйте м'яч своїм опонентам. Уникайте перетину центральної лінії на майданчику, коли ви наближаєтеся до неї, щоб кинути м’яч. Ви вийдете, якщо перетнете лінію. Ніколи не кидайте м'яч у голову іншого гравця або в гравця, який лежить на землі!

Номер слайду 12

Перемагайте, вибиваючи всіх гравців протилежної команди. Переможцем гри є команда, гравці якої залишилися на майданчику. Якщо ваша команда першою вибиває всих гравців команди суперника, то ваша команда виграє! Навіть, якщо у вас на майданчику залишився лише один гравець, а в іншій команді немає гравців, ваша команда виграє гру. За бажанням ви можете мінятися сторонами після кожної гри. Це робиться для того, щоб жодна команда не мала несправедливої ​​переваги. Після 10 хвилин гри переможцем матчу є команда, яка виграла більше партій.

Домашнє завдання.











Номер слайду 13

ПІДСУМКОВЕ ТЕСТУВАННЯКод доступу: 164610




13.01.25.(а,в).Синхронно.
14.01.25.(б).Синхронно.

Ознайомлення з обраними модулями (баскетбол, 
волейбол, доджбол).
1. Баскетбол. Історія розвитку. 
2. Волейбол. 3. Доджбол.



Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВолейболІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯПРАВИЛА ГРИ

Номер слайду 2

Зміст

Номер слайду 3

Загальні відомостіВолейбо́л (від англ. volleyball), інша назва: відбива́нка (заст., діал.)[1] — спортивна гра з м'ячем, у якій дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеному сіткою.

Номер слайду 4

Загальні відомостіІснують декілька різних версій гри. Мета гри — направити м'яч над сіткою таким чином, щоб він доторкнувся до ділянки суперника та запобігти спробі гравців суперника зробити те саме.

Номер слайду 5

Для цього команда має торкнутися до м'яча не більше трьох разів (або, можливо, ще один раз на блоку).

Номер слайду 6

Загальні відомостіМ'яч вводиться до гри через подачу: гравець, що подає, завдає удару по м'ячу направляючи його у бік суперника. Розіграш кожного м'яча триває до приземлення м'яча на майданчик, виходу в «аут» або порушення правил.

Номер слайду 7

Загальні відомостіУ волейболі команда, яка виграла розіграш, отримує очко (за системою «кожний розіграш — одне очко»). Коли команда, що приймає подачу, виграє розіграш, вона одержує очко і право подавати, її гравці переходять на одну позицію за годинниковою стрілкою. 

Номер слайду 8

Загальні відомостіЦентральний орган волейболу, як міжнародного виду спорту, що визначає зведення правил FIVB (англ.) — Міжнародна волейбольна федерація. Волейбол — олімпійський вид спорту з 1964 року.

Номер слайду 9

Загальні відомості Волейбол — неконтактний, комбінаційний вид спорту, де кожен гравець має свою спеціалізацію на майданчику. Найважливішими якостями для гравців у волейболі є стрибучість для можливості високо піднятися над сіткою, реакція, координація, фізична сила для ефективних ударів.

Номер слайду 10

Історія виникнення. Винахідником волейболу вважається Вільям Джон Морган, викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн (YMCA) в місті Холіоке (штат Массачусетс, США).

Номер слайду 11

Історія виникнення9 лютого 1895 року в спортивному залі він підвісив тенісну сітку на висоті 197 см, і його учні, число яких на майданчику не обмежувалося, стали перекидати через неї баскетбольний м’яч. Морган назвав нову гру «мінтонет».

Номер слайду 12

Історія виникнення. Роком пізніше гра демонструвалася на конференції коледжів асоціації молодих християн в Спрінгфілді і за пропозицією професора Альфреда Т. Хальстеда отримала нову назву — «волейбол». У 1897 році були опубліковані перші правила волейболу. Загальні правила гри сформувалися в 1915—25.

Номер слайду 13

Історія виникнення. У країнах Америки, Африки, Європи практикувався волейбол з шістьма гравцями на майданчику, в Азії — з дев'ятьма або дванадцятьма гравцями на майданчику без зміни позицій гравцями під час матчу. У 1922 році проведені перші загальнонаціональні змагання

Номер слайду 14

Історія виникнення. У тому ж році була утворена федерація баскетболу і волейболу Чехословаччини — перша у світі спортивна організація з волейболу. У другій половині 1920-х років виникли національні федерації США і Японії.

Номер слайду 15

Історія створення. У той же період формуються головні аспекти техніки — подача, приймання, нападний удар і блок. На їх основі виникає тактика командних дій. У 1930-і роки з'явилися груповий блок і страхування, варіювалися нападні й обманом.

Сьогодні відпочивайте від домашнього завдання.


Бажаю🤗 чудових, спокійних 🌲🌲🌲зимових канікул канікул ☺️

27.12.24.(в,б).Асинхронно. 

Підсумок з модулів. 





25.12.24.(а,в).Асинхронно. 
26.12.24.(а,б).Асинхронно. 

Рухливі ігри та єстафети. 


квест "День-ніч"

 




23.12.24.(а,в).Асинхронно. 
24.12.24.(б). Асинхронно. 




20.12.24.(б,в).Синхронно. 

Шашки. Практичне виконання рухів і вправ. 

Історія гри в шашки. Шашки - це дуже цікава та старовинна гра, яка має свої корені в давньому світі. Ця гра має багату історію та глибокі корені в культурі різних народів. Вивчення цієї гри допоможе зрозуміти унікальну спадщину світового спорту.by Анатолій Гайдаш

Номер слайду 2

Походження шашок. Давні походженняІснує припущення, що шашки мають походження в Єгипті або Месопотамії і були частиною культури давніх цивілізацій. Поширення гри. Шашки отримали популярність у різних культурах та стали невід'ємною частиною соціальних звичаїв та розваг народів світу. Археологічні відкриття. Деякі археологічні знахідки свідчать про те, що гра в шашки існувала в давні часи та мала велике значення для суспільства.

Номер слайду 3

Розвиток шашок у різних країнах. Відмінності культур. У кожній країні гра в шашки розвивалася згідно з місцевими традиціями та особливостями. Це призвело до виникнення різних варіацій гри. Популярність у світіШашки стали популярною грою в багатьох країнах світу, завдяки чому були створені міжнародні шашкові змагання та турніри. Вплив культурних особливостей. Різні культури внесли свій внесок у розвиток шашок, що призвело до створення унікальних шашкових стратегій та тактик.


шашок. Щоб захопити шашку суперника, ваша шашка (або дамка) повинна перескочити через неї і приземлитися на вільну клітину ззаду. Можливість виконати багатоходовий захід: якщо під час одного руху можна захопити кілька шашок, то це обов'язково слід зробити. Створення дамки: Коли звичайна шашка доходить до останнього ряду протилежної сторони дошки, вона перетворюється в дамку. Кінець гри: Гра закінчується, коли один з гравців захоплює всі шашки суперника або заблоковує їх так, що вони не можуть рухатися.

Номер слайду 8

Шашки – це стародавня гра, яка виникла більше 3000 років тому. Початок історії шашок пов'язаний зі Сходом, а саме з Єгиптом та Месопотамією.

Номер слайду 14

Висновок. Шашки - це більше, ніж лише гра. Це спадок минулих поколінь та частина культурної спадщини. Вивчення цієї гри допомагає розширити свій світогляд, розвивати логічне мислення та виховує

18.12.24.(а,в).Синхронно.
19.12.24.(а,б).Асинхронно.
Квест,Вгадай,виконай.
Бадбінтон
Домашнє завдання.
Для виконання квесту я пропоную вам приготувати аркуш паперу та олівець та виконувати завдання з екрану. Або скачати цю презентацію на свій комп'ютер і працювати, як в робочому зошиті. 
Умовні позначки:
    натискаємо на позначку і переходимо на потрібну зупинку квест-завдання;
   
 натискаємо на позначку і переходимо на наступну сторінку квест-завдання; 

натискаємо на позначку і переходимо на головну сторінку квест-завдання. 

І обов'язково поділіться своїми успіхами з батьками і друзями. 

ВПЕРЕД!!! ДО ПЕРЕМОГИ!!! 



Домашнє завдання.


16.12.24..(а,в) .Асинхронно.
17.12.24.(б).Асинхронно.
Цікава фізична культура.Здоровий спосіб життя.

Перегляд файлу

image


Номер слайду 2

Фізична культура в Україні є часткою загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров’я

Номер слайду 3

Фізична культура, до складу якої входять фізичне виховання спорт та фізична рекреація є важливим засобом підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, естетичних та творчих запитів, взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру.

Номер слайду 4

Спорт є часткою міжнародного спілкування, дає можливість демонстрації досягнень суспільства у цій сфері діяльності, сприяє утвердженню гуманістичних цінностей та спортивного авторитету України у світовому співтоваристві

Номер слайду 5

В умовах соціальноекономічних змін і перетворень в українському суспільстві залишається актуальною необхідність поліпшення сфери фізичної культури і спорту. Особливо велике значення фізична культура і спорт набувають зараз у вік технічної революції, коли стан здоров’я дітей, підлітків та дорослих погіршується з кожним роком.

Номер слайду 6

Мета – ознайомити учнів з історією розвитку фізичної культури і спорту в незалежній Україні та на сучасному етапі

Номер слайду 7

Завдання:вивчити передумови становлення та розвитку, державне регулювання та нормативно-правове забезпечення спортивного руху в Україні;проаналізувати результати та зробити порівняльний аналіз виступів українських спортсменів на Олімпійських іграх та міжнародних змаганнях.висвітлити основні проблеми та перспективи розвитку спортивного руху;

Номер слайду 8

Перше десятиріччя розвитку фізичної культури і спорту в незалежній Україні характеризується значними проблемами, пов'язаними з умовами існування суспільства:глибокою економічною кризою, обумовленою переходом на нові форми економічного господарювання:стрімким спадом виробництва у промисловості та аграрному секторі;суттєвим зниженням державного фінансування сфери фізичної культури і спорту;значним зниженням рівня життя населення;порушенням екологічної рівноваги.

Номер слайду 9

Усе це призвело до негативних наслідків: знизився попит на заняття спортом; за браком коштів значно погіршилося матеріально-технічне забезпечення;значна кількість спортивних споруд занепала або їх передано в приватні структури і вони використовувалися не за призначенням; зменшувався кадровий потенціал; через скрутне матеріальне становище відбувався відтік кваліфікованих тренерів, талановитих спортсменів в інші країни тощо.

Номер слайду 10

Задля покращення ситуації державою було вжито низку заходів: створено нову модель управління фізкультурно-спортивним рухом, яка складається з державних органів, системи державних та громадських організацій. Співпрацюючи між собою, вони виробляють стратегію, забезпечують виконання та здійснюють контроль за розвитком національної системи фізичного виховання

Номер слайду 11

Запроваджені зміни призвели до позитивних результатів: покращилося матеріально-технічне, кадрове забезпечення;створено відповідну спортивну інфраструктуру;центри Олімпійської та Параолімпійської підготовки; мережу фізкультурно-спортивних диспансерів; покращилася робота ДЮСШ;наукове забезпечення та ін.

Номер слайду 12

Медальний залік збірної команди України на зимових Олімпійських іграхІгри. Золото. Срібло. Бронза. Загалом. Місце1994 Ліллегаммер1012131998 Нагано0101182002 Солт-Лейк-Сіті0000-2006 Турин0022252010 Ванкувер0000-2014 Сочі1012202018 Пхьончхан100021 Всього3148

Номер слайду 13

Ігри. Золото. Срібло. Бронза. Загалом. Місце1996 Атланта92122392000 Сідней3101023212004 Афіни85922132008 Пекін741122112012 Лондон541020142016 Ріо-де-Жанейро2541131 Загалом373258127 Медальний залік збірної команди України на літніх Олімпійських іграх

Номер слайду 14

Медальні здобутки команди (за видами спорту) на літніх Олімпійських іграх. Спорт. Золото. Срібло. Бронза. Загалом. Гімнастика74819 Бокс43714 Плавання4217 Стрільба4228 Боротьба36615 Веслування на байдарках і каное3238 Важка атлетика3126 Легка атлетика221216 Фехтування2136 Вітрильний спорт1225 Стрільба з лука1124 Академічне веслування1113 Велоспорт0123 Дзюдо0123 Сучасне п'ятиборство0101 Стрибки у воду0022 Гандбол0011 Всього353056121

Номер слайду 15

Медальні здобутки чоловіків та жінок на Олімпійських іграх з 1996 по 2016 р.р. Жінки/ чоловіки. Золото. Срібло. Бронза. Загалом. Жінки18133061 Чоловіки19192866 Всього373258127

Номер слайду 16

Підводячи підсумок можна сказати, що незважаючи на всі труднощі, Україна


ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА  система фізичного віховання людей

Це частина людської культури, яка повязана з фізичним та 

духовним розвитком людини

imageМає власні культурні цінності  - знання, рухові дії , фізичні вправи Фізична культура задовольняє соціальну

потребу в спілкуванні, грі, розвагах,   самовираженні

особистості  через   активну корисну

image

Виникнення фізичної культури відноситься до стародавніх часів

image

Скульптурні памятки Стародавнього

Єгипту,Індії, Китаю,Греції дають уявлення

про фізичні вправи (метання спису, боротьба, фехтування тощо)

image

Історично склалося так, що всі фізичні вправи розділилися на 4 групи:

image гімнастика, ігри, спорт, туризм

У відповідності до цього розрізняють: гімнастичні    вправи,

ігрові фізичні вправи,

турістичні фізичні вправи, спортивні вправи

image

Гімнастичні  вправи

Основні рухи(ходьба, біг, стрибки,лазіння,метання, рівновага); загальнорозвиваючи вправи;

шикування та перешикування; танцювальні вправи

Ігрові фізичні вправи

Рухливі ігри (сюжетні, безсюжетні);

imageелементи спортивних ігор  (баскетбол, хокей,настільний теніс)

Спортивні вправи

Літні (катання на велосипеді, самокаті,плавання); зимові (катання на ковзанах, санчатах, ходьбана лижах, сковзання по льодяним доріжкам).

Туристичні фізичні вправи

Найпростіший туризм

(пішохідний,на лижах,на велосипеді)

Під час занять фізичними вправами велике значення має  дозування фізичного навантаження

Особливо під час  організації самостійних занять, які без таких

знань та вмінь втрачають уселякий

сенс і можуть нанести шкоду здоров

imageimage    ю image


можуть нанести шкоду здоров

imageimage    ю imageХочеш бути здоровим й сильным Молодим, красивим, стильним, З атлетичною фігурою?

Тоді займайся фізкультурою!

image

Список використаних джерел:

Інтернет-ресурси:

http://ru.wikipedia.org/wiki  http://fizkult-ura.ru www.pochatkivec.ru


Зміст слайдів
Номер слайду 1

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ В ПЕРІОД ДЕРЖАВНОГО с. УВЕРе. НІТЕТУ УКРАЇНИШкола І-ІІІ ступенів № 5 Печерського району міста Києва Роботу виконав:учитель фізичної культури Копійка С. М.

Номер слайду 2

Фізична культура в Україні є часткою загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров’я

Номер слайду 3

Фізична культура, до складу якої входять фізичне виховання спорт та фізична рекреація є важливим засобом підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, естетичних та творчих запитів, взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру.

Номер слайду 4

Спорт є часткою міжнародного спілкування, дає можливість демонстрації досягнень суспільства у цій сфері діяльності, сприяє утвердженню гуманістичних цінностей та спортивного авторитету України у світовому співтоваристві

Номер слайду 5

В умовах соціальноекономічних змін і перетворень в українському суспільстві залишається актуальною необхідність поліпшення сфери фізичної культури і спорту. Особливо велике значення фізична культура і спорт набувають зараз у вік технічної революції, коли стан здоров’я дітей, підлітків та дорослих погіршується з кожним роком.

Номер слайду 6

Мета – ознайомити учнів з історією розвитку фізичної культури і спорту в незалежній Україні та на сучасному етапі

Номер слайду 7

Завдання:вивчити передумови становлення та розвитку, державне регулювання та нормативно-правове забезпечення спортивного руху в Україні;проаналізувати результати та зробити порівняльний аналіз виступів українських спортсменів на Олімпійських іграх та міжнародних змаганнях.висвітлити основні проблеми та перспективи розвитку спортивного руху;

Номер слайду 8

Перше десятиріччя розвитку фізичної культури і спорту в незалежній Україні характеризується значними проблемами, пов'язаними з умовами існування суспільства:глибокою економічною кризою, обумовленою переходом на нові форми економічного господарювання:стрімким спадом виробництва у промисловості та аграрному секторі;суттєвим зниженням державного фінансування сфери фізичної культури і спорту;значним зниженням рівня життя населення;порушенням екологічної рівноваги.

Номер слайду 9

Усе це призвело до негативних наслідків: знизився попит на заняття спортом; за браком коштів значно погіршилося матеріально-технічне забезпечення;значна кількість спортивних споруд занепала або їх передано в приватні структури і вони використовувалися не за призначенням; зменшувався кадровий потенціал; через скрутне матеріальне становище відбувався відтік кваліфікованих тренерів, талановитих спортсменів в інші країни тощо.

Номер слайду 10

Задля покращення ситуації державою було вжито низку заходів: створено нову модель управління фізкультурно-спортивним рухом, яка складається з державних органів, системи державних та громадських організацій. Співпрацюючи між собою, вони виробляють стратегію, забезпечують виконання та здійснюють контроль за розвитком національної системи фізичного виховання

Номер слайду 11

Запроваджені зміни призвели до позитивних результатів: покращилося матеріально-технічне, кадрове забезпечення;створено відповідну спортивну інфраструктуру;центри Олімпійської та Параолімпійської підготовки; мережу фізкультурно-спортивних диспансерів; покращилася робота ДЮСШ;наукове забезпечення та ін.

Номер слайду 12

Медальний залік збірної команди України на зимових Олімпійських іграхІгри. Золото. Срібло. Бронза. Загалом. Місце1994 Ліллегаммер1012131998 Нагано0101182002 Солт-Лейк-Сіті0000-2006 Турин0022252010 Ванкувер0000-2014 Сочі1012202018 Пхьончхан100021 Всього3148

Номер слайду 13
Ігри. Золото. Срібло. Бронза. Загалом. Місце1996 Атланта92122392000 Сідней3101023212004 Афіни85922132008 Пекін741122112012 Лондон541020142016 Ріо-де-Жанейро2541131 Загалом373258127 Медальний залік збірної команди України на літніх Олімпійських



13.12.24.(б,в). Синхронно.
№ 42.
ІБЖ.ЗРВ.
 Баскетбол. 
Обговорення та дискусії. Команда до успіху.
Домашнє завдання.



Номер слайду 1

Баскетбол. Заняття з фізичної культури. Вітаємо! У цій презентації ми дізнаємося про значення фізичної культури та особливості гри в баскетбол. Почнемо нашу захоплюючу подорож

Номер слайду 2

Значення фізичної культури та спорту. Активний спосіб життя. Фізична культура та спорт сприяють здоров'ю, підтримці фізичної форми та психологічному благополуччю. Радість та задоволення. Заняття спортом не тільки зміцнює організм, але й дарує емоційне задоволення та позитивні емоції. Командний дух. Гра у баскетбол також сприяє розвитку навичок співпраці, спілкування та взаємодопомоги в команді.

Номер слайду 3

Ознаки та правила гри в баскетбол1 Високі кільця. Баскетбольне поле має два високих кільця, до яких необхідно кидати м'яч.2 Пас і кидок. Одні з основних дій у баскетболі - передавання м'яча партнерам та кидання його в кільце.3 Час кожного руху. Кожен рух має обмежений час - гравці мають не так багато часу , щоб обдумати та виконати кидок в кільце.4 Правила оборони. Гравці повинні додержуватися правил оборони, щоб не допустити противників до власного кільця.

Номер слайду 4

Основні навички та техніки в баскетболіДриблінг. Майстерність контролю над м'ячем під час руху - основний навик у грі в баскетбол. Забивання. Техніка кидка м'яча в кільце - момент, який приносить команді очки. ПередачіТочне і швидке передавання м'яча партнерам забезпечує ефективну командну гру.

Номер слайду 5

Тренування та фізична підготовка для баскетболу1 Розминка та вправи Початкові тренування спрямовані на розвиток контролю над м'ячем та координації рухів.2 Фізична витривалість. Тренування витривалості та зміцнення м'язів допомагають підтримувати високий темп гри.3 Тактика та стратегія гри. Розробка тактичних прийомів та стратегії гри важлива для досягнення успіху на баскетбольному майданчику.

Номер слайду 6

Розвиток здоров'я та самопочуття завдяки спорту Фізичне здоров'я. Регулярні тренування в баскетболі сприяють зміцненню серцево-судинної системи та загальному фізичному розвитку. Психічне благополуччя. Активність та спілкування у команді під час гри сприяють підвищенню настрою та зниженню рівня стресу. Впевненість Регулярна практика в баскетболі допомагає зміцнити впевненість у своїх силах та навичках.

Номер слайду 7

Спортивні досягнення та перемоги у баскетболіТрофеї та нагороди. Баскетбольні команди борються за перемоги в різних турнірах і змаганнях, здобуваючи нагороди та трофеї. Рекорди та досягнення. У світі баскетболу встановлюються нові рекорди та досягнення у грі, які вражають шанувальників цього виду спорту. Особисті успіхи гравців. Багато гравців досягають індивідуальних успіхів та стають ідолами для молодого покоління.

Номер слайду 8

Методи мотивації та продовження занять фізичною культурою1 Налаштування цілей. Поставлення конкретних та досяжних цілей допомагає зберегти мотивацію до тренувань.2 Використання викликів. Прийняття викликів та участь у змаганнях може надихнути на нові досягнення та покращення.3 Розвиток довіри. Спілкування та підтримка від команди та тренера допомагає зберегти мотивацію та продовжити займатися спортом.

Номер слайду 9

Висновок Таким чином, будь-яка фізична активність позитивно впливають на розвиток людини. Сподіваємося , що кожен знайде для себе улюблений вид спорту і, можливо, для вас це буде саме баскетбол.



Домашнє завдання.


11.12.24.(а).Синхронно.
11.12.24.(в).Асинхронно.
12.12.24.(а,б).Асинхронно.
Спеціальна  фізична підготовка.
Технічні прийоми  нападу і захисту.
Навчальна гра.
Домашнє завдання.

Номер слайду 2

. Головним завданням фізичного виховання, є збереження і зміцнення здоров`я дітей і підлітків. Підвищення рівня їх рухової активності, розвиток та удосконалення фізичних якостей. Шкільний вік є відповідальним в житті учнів у формуванні фізичного компонента і культурних навиків, які забеспечують його зміцнення на майбутнє..

Номер слайду 3

Основним фактором впливу на розвиток фізичних якостей є фізичне навантаження, яке одержує людина при виконанні фізичних вправ. Фізичні якості розвиваються у процесі виконання різних фізичних вправав. Для подолання великого зовнішнього опору потрібна, перш за все, відповідна м`язова сила; для подолання короткої відстані за якомога менший час потрібна прудкість; для тривалого й ефективного виконання фізичного навантаження, потрібна витривалістьдля виконання рухів з великою амплітудою, потрібна гнучкість.

Номер слайду 4

, Фізична підготовка - це педагогічний процес, спрямований на виховання фізичних якостей і розвиток функціональних можливостей, що створюють сприятливі умови для забезпечення життєдіяльності людини. Розрізняють. Загальну фізичну підготовку (ЗФП)Спеціальна фізична підготовка (СФП) характеризується рівнем розвитку фізичних здібностей, можливостей органів і функціональних систем, безпосередньо що визначають досягнення в обраному виді спорту. Загальна фізична підготовка (ЗФП) - це процес вдосконалення руховихфізичних якостей, спрямованих на всебічний і гармонійний фізичний розвиток людини. Спеціальну фізичну підготовку (СФП).

Номер слайду 5

. ЗФП сприяє: підвищенню функціональних можливостей,загальної працездатності, є основою (базою) для спеціальної підготовки досягненняю високих результатів в обраній сфері діяльності або виді спорту. Засобами ЗФП є: фізичні вправи (біг, плавання, спортивні і рухливі ігри,лижний спорт, велоезда, вправи з обтяженнями та ін), оздоровчі сили природи та гігієнічні фактори.

Номер слайду 6

Необхідність широкого розмаїття засобів ЗФП визначається тим, що всферу занять фізичними вправами з общеподготовчою спрямованістюзалучаються практично всі верстви населення - від немовлят до похилоговіку. Однак слідпам’ятати, що навіть досить висока загально фізична підготовленість часто не може забезпечити успіху в підготовці до конкретного виду професії або виду спорту. У цих випадках необхідна додаткова спеціальна підготовка в області спорту - спеціальна фізична підготовка ,у професійній діяльності -професійно-прикладна фізична підготовка.

Номер слайду 7

Завданнями ЗФП є:1) зміцнення та збереження здоровя, вдосконалення статури, гармонійнийфізичний розвиток, підтримання загального рівня функціональнихможливостей організму, багаторічна збереження високого рівняпрацездатності;2) розвиток всіх основних фізичних якостей - сили, витривалості,гнучкості, швидкості та спритності;3) створення базової основи для спеціальної фізичної підготовленості доконкретних видів діяльності - трудової, військової, побутової і т. д. ЗФП - основна цільова задача педагогічного процесу фізичного вихованнЗагальна: 

 

Домашнє завдання.


09.12.24.(а,в).Асинхронно.
10.12.24.(б).Асинхронно.
ІБЖ.ЗРВ.
Бадбінтон.
Домашнє завдання.



Історія розвитку бадмінтон. 

Бадмінтон — одна з найдавніших ігор на Землі. Існує безліч версій її походження. Деякі факти свідчать про те, що сучасний бадмінтон розвився з давньої гри у волан. Два-три тисячоліття тому у волан грали дорослі і діти Стародавньої Греції, Китаю, Японії, Індії та  країн Африки. В одному із стародавніх манускриптів повідомляється, що у 1122 році до нашої ери у Китаї за часів правління династії Чу грали в м’яч з пір’ям. Гра називалася «ді-дзяу-ци». В Японії була поширена гра під назвою «ойбане» (в перекладі «літаюче перо»). Вона полягала в перекиданні дерев’яними ракетками «волану», зробленого з декількох пір’їн і кісточки висушеної вишні.

У Франції подібна гра мала назву «же-де-пом» (гра з яблуком). Англійські середньовічні гравюри на дереві зображують селян, що перекидають один одному волан. Про це свідчать гравюри XVIII століття.

 

У 1650 році королева Швеції побудувала корт неподалік від Королівського палацу у Стокгольмі, де вона грала зі своїми придворними і гостями з інших країн. У підручнику для інститутів фізичної культури (1990 року видання) зазначено, що корт досі працює і зараз є власністю церкви.

Сучасний спортивний бадмінтон бере свій початок від індійської гри «Пуне». Саме з Індії у 1872 році повернулася група офіцерів англійських колоніальних військ, які продемонстрували гру з воланом в містечку Бадмінтон (100 км від Лондона). Назва невеличкого міста незабаром стала відома усьому світові. Бадмінтон — так офіційно стали називати новий вид спорту.

Цікаво відзначити, що за рік англійці придумали на основі бадмінтону нову гру, відому світові як теніс.

1875 року англійські офіцери, які привезли захоплення бадмінтоном з Індії, утворили перший бадмінтонний клуб «Фолькстоун». Першим президентом Асоціації бадмінтону став полковник Долбі, він активно сприяв формулюванню правил гри. У 1887 році були видані перші правила гри в бадмінтон, основу яких склали  правила індійської гри «Пуне», а у 1893 році була заснована перша міжнародна Асоціація бадмінтону. Гра широко поширилася майже у всіх частинах світу і в більшості країн набула спортивного спрямування.

У березні 1898 року в Англії пройшов перший офіційний турнір з бадмінтону, а 4 квітня 1899 року в Лондоні пройшов перший Всеанглійський Чемпіонат. Цей турнір і поклав початок турніру — «Відкритий Чемпіонат Англії», який проводиться щорічно (за винятком часів першої та другої світових воєн) і є найпрестижнішим турніром у світі. Багато років цей турнір був неофіційним чемпіонатом світу. Цікаво також, що перший патент на виготовлення воланів був виданий в Англії в 1898 році міс Енн Джексон.

5 липня 1934 року було створено Міжнародну федерацію бадмінтону (МФБ) і не випадково більшість країн, які були засновниками федерації, входили до колишньої Британської Імперії — це Англія, Голландія, Данія, Ірландія, Канада, Нова Зеландія, Уельс, Франція, Шотландія. Зараз членами Міжнародної федерації бадмінтону є 186 країн усіх континентів. МФБ проводить багато змагань, основними з яких є Кубок Томаса (фактично Чемпіонат світу серед чоловічих національних команд, проводиться з 1948 року), Кубок Убер (фактично Чемпіонат світу серед жіночих національних команд, проводиться з 1956 року), Кубок Судірмана (фактично Чемпіонат світу серед змішаних національних команд, проводиться з 1989 року). Також проводяться офіційні особисті чемпіонати світу — перший проходив у 1977 році у місті Мальме (Швеція). З 1992 року змагання з бадмінтону проводяться і в рамках Олімпійських ігор (вперше пройшли в Барселоні, змагання по ТБ дивилися понад 1 млрд глядачів). Окрім того, МФБ проводить велику кількість особистих турнірів — це турніри Суперсеріі і Гранпрі.

У 1967 році одинадцятьма країнами (Австрія, Бельгія, Чехословаччина, Данія, Англія, Фінляндія, Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Швейцарія) була заснована Європейська конфедерація бадмінтону. Зараз до Європейської конфедерації входять федерації 52-х країн Європи. У 1968 році пройшов перший Чемпіонат Європи.

В Україні роком народження бадмінтону можна вважати 1960 рік коли пройшов перший матч між командами міст Львова та Москви. 1961 року Україна у складі Радянського Союзу увійшла до Федерації бадмінтону СРСР. Того ж року відбулися перші змагання за участю команд Києва, Харкова, Львова та інших міст України. У 1962 році вже зустрічалися команди республік України, Білорусії, Росії, Азербайджану, Казахстану, Таджикистану.

У 1962 в Україні пройшов перший Чемпіонат республіки, чемпіонами стали Агнета Карцуб (Львів) та Володимир Ліфшиц (Харків).

Фото з архіву Олега Толстунова, Харків 1982 рік

У 1963 році пройшов перший чемпіонат СРСР, а в 1965 році вперше Чемпіонами СРСР стали українські бадмінтоністи: пари Агнія Карцуб — Олімпіада Марчево (Львів) та Володимир Ліфшиц — Юрій Єрмолаєв (Харків). У 1974 році СРСР вступив до Міжнародної федерації бадмінтону, а у 1975 році до Європейської конфедерації. З того часу українські бадмінтоністи отримали можливість брати участь в офіційних змаганнях, що проводяться Міжнародною та Європейською федераціями.

Фото з архіву Олександра Циганкова 1985 рік

1992 року була заснована Федерація бадмінтону незалежної України. Сьогодні Україна є членом Всесвітньої федерації бадмінтону та Європейської конфедерації бадмінтону. Мета роботи Федерації розвиток та популяризація бадмінтону в Україні та за її межами. Щороку проводяться командні та особисті Чемпіонати України, спортсмени під жовто-блакитним прапором беруть участь у численних міжнародних турнірах та Чемпіонатах. Українські спортсмени входять до сотні найкращих спортсменів світу та п’ять разів брали участь у Олімпійських Іграх. 2016 року на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро українська бадмінтоністка Марія Улітіна обіграла 5-ту ракетку світу і увійшла до 13-ки кращих

Домашнє завдання

ВІКТОРИНА ДЛЯ ЗНАВЦІВ БАДМІНТОНА. ( завдання для всіх, скрін 0971697589)


06.12.24.(б,в).Синхронно.
Фізичні вправи для розвитку фізичних якостей.
Бадбінтон.
Домашнє завдання.

Номер слайду 1

ФІЗИЧНІ ЯКОСТІ ЛЮДИНИПРЕЗЕНТАЦІЯТА МЕТОДИКА ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ

Номер слайду 2

3-4. Поняття про фізичні якості. Взаємозв’язок фізичних якостей. 5-6. Вікові періоди для розвитку фізичних якостей. 7. Поняття фізичної підготовки. 8-9. Поняття Методики. СХЕМА Методик. И розвитку рухових якостей.10-13. Сила. ТЕСТИ НА ВИЗНАЧЕННЯ СИЛИ.14-15. Швидкість. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ШВИДКОСТІ.16-18. Швидкісно - силові якості. ТЕСТ НА ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКІСНО-СИЛОВИХ ЯКОСТЕЙ.19-20. Витривалість. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ЗАГАЛЬНОЇ ВИТРИВАЛОСТІ.21-23. Гнучкість. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ГНУЧКОСТІ.24-25. Спритність. ТЕСТ НА ВИЗНАЧЕННЯ СПРИТНОСТІ,26-27. Координація рухів. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ КООРДИНАЦІЇ РУХІВ.28. Точність.29. Ви. ЗНАЧЕННЯ РІВНЯ СВОГО ЗДОРОВ’Я.30-31. ВИЗНАЧЕННЯ СТАНУ ДИХАЛЬНОЪ СИСТЕМИ. 32-33. Визначення ТИПУ СТАТУРИ.34-35. ІНДЕКС РУФ’є.36. імт (Індекс маси тіла)37. ІМТ (ІНДЕКС КЕТЛЄ).38-43. ПОНЯТТЯ СОМАТОТИПУ. ЕКТОМОРФ (АСТЕНІК). ЕНДОМОРФ (ПІКНІК). МЕЗОМОРФ(АТЛЕТИК).44. ХТО ТИ ПО БУДОВІ ТІЛА?45-46. ВИССНОВОК.47. Використана література. 48. Автор презентації. ЗМІСТ

Номер слайду 3

ПОНЯТТЯ ПРО ФІЗИЧНІ ЯКОСТІЩо таке фізичні якості?ФІЗИЧНІ ЯКОСТІ – це розвинуті у процесі фізичного виховання і цілеспрямованої підготовки рухові задатки людини, які визначають її можливості успішно виконувати певну рухову дію. Термін „фізична якість” віддзеркалює рухові можливості людини в основі яких лежать її природні задатки.

Номер слайду 4

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙПеренос фізичних якостей. Позитивний. Негативний. З однієї групи м’язів на іншу. З однієї рухової якості на іншу. З однієї фізичної вправи на іншу. Між фізичними якостями існує тісний взаємозв’язок, який у спортивній літературі прийнято називати „переносом”. На початкових етапах тренування зростання максимальної сили позитивно діє на прояв швидкості в циклічних рухах. При розвитку гнучкості збільшується не тільки рухливість у суглобах, але і сила м'язів, які піддаються розтягуванню. Витривалість, котра розвинена в бігу, буде сприяти покращанню результатів у лижних перегонах. Розвиток загальної витривалості веде до підвищення спеціальної витривалості, яка, у свою чергу, сприяє збільшенню сили м'язів.

Номер слайду 5

ВІКОВІ ПЕРІОДИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙВіковий період від 9-10 до 16-17 років характеризується найбільш високими темпами приросту абсолютної сили м’язів. Швидкісно-силові якості мають найбільш високі темпи приросту від 10-11 до 13-15 років. Найвищі темпи приросту амплітуди рухів (гнучкість) спостерігаються в період з 11-13 років, рухливість хребта зростає від 13 до 15 років (Б. В. Сермеєв).

Номер слайду 6

ВІКОВІ ПЕРІОДИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}РУХОВІ ЯКОСТІ Частка вправ, розвиток рухових спрямованих на якостей, %Середній шкільний вік. Старший шкільний вік. ХлопціДівчата. Загальна витривалість202525 Швидкісна витривалість151515 Статична силова витривалість1055 Динамічна силова витривалість51010 Швидкість151510 Абсолютна сила555«Вибухова» сила151520 Гнучкість5 Спритність101010(Спрямованість розвитку фізичних якостей за В. А. Романенко, 1998)

Номер слайду 7

ПОНЯТТЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИПроцес розвитку фізичних якостей називають фізичною підготовкою. Фізична підготовка – методично грамотно організований процес рухової активності людини для оптимізації розвитку його фізичних якостей.

Номер слайду 8

МЕТОДИКА РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙМетодика – це сукупність методів, методичних прийомів, засобів, цілей і завдань, форм організації занять з метою вирішення конкретного педагогічного завдання в окремому занятті чи системі тренувань.

Номер слайду 9

СХЕМА МЕТОДИКИ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ Алгоритм побудови: 1. постановка педагогічного завдання (яку якість розвивати) і видів потреб (оздоровчі, спортивні); 2. вибір відповідних вправ; 3. добір адекватних методів вправи; 4. визначення місця вправ в окремому занятті; 5. визначення тривалості періоду та необхідної кількості тренувальних занять; 6. визначення загальної величини тренувальних навантажень та їх динаміки у відповідності із закономірностями адаптації до тренувальних навантажень.

Номер слайду 10

СИЛАСИЛА – здатність людини долати опір або протидіяти йому за рахунок м’язових напружень. Наприклад: піднімання штанги.

Номер слайду 11

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ РОЗВИТКУ СВОЇХ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ

Номер слайду 11

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ РОЗВИТКУ СВОЇХ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ Рухові (фізичні) якості визначають фізичний розвиток людини. ТЕСТ 1. Визнач свою силу завдяки кількості відтискань від підлоги (дивану). Виконай згинання та розгинання рук в упорі лежачи: хлопчики – від підлоги, дівчатка – від лави (дивану). Результати подивись у наведеній нижче таблиці. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ СИЛОВИХ ЯКОСТЕЙ

Номер слайду 12

РЕЗУЛЬТАТИ ВІДТИСКАНЬ (хл.- від підлоги, дівч. – від лави (дивану), (кількість разів){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}КЛАСВисокий рівень. Достатній рівень. Середній рівень. Початковий рівень хл дів хл дів хл дів хл дів1 КЛАС 127 105 63 422 КЛАС 138 126 84 633 КЛАС 149 137 105 744 КЛАС 1510 148 11 6 855 КЛАС 1611 158 126 946 КЛАС 1712 169 13 7 10 57 КЛАС 1813 17 10 148 11 68 КЛАС 2014 18 11 15 9 12 79 КЛАС 2515 20 12 1711 13810 КЛАС 3016 25 13 20 12 14 911 КЛАС 3517 30 15 22 14 1510

Номер слайду 13

ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ М’ЯЗОВОЇ СИЛИТЕСТ 2. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ М’ЯЗОВОЇ СИЛИ М’язову силу кисті можна визначити за допомогою ручного динамометра. Щосили стиснувши динамометр почергово правою і лівою рукою, отримаєш показник сили в кг. Оціни свій результат по таблиці 2. {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}М’язова сила. Дуже висока. Висока. Помірна. Низька. Дуже низька. Дівчата. Більше 4038-4025-3722-24 Менше 22 ХлопціБільше 7062-7048-6141-47 Менше 41

Номер слайду 14

ШВИДКІСТЬШВИДКІСТЬ – здатність людини здійснювати рухи за мінімальний час. Наприклад: біг на 30 м.

Номер слайду 15

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ РОЗВИТКУ СВОЇХ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ Рухові (фізичні) якості визначають фізичний розвиток людини. ТЕСТ 3. Визнач частоту рухів під час бігу на місці. Для цього потрібно зігнути руки в ліктях та притиснути лікті до тулуба, а долоні направити вниз. Під час бігу торкатися колінами долонь та підрахувати кількість кроків за 5 секунд. (РЕЗУЛЬТАТ: від 1 до 12 балів. Кількість разів = кількості торкань колінами долонь). ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ШВИДКОСТІ

Номер слайду 16

ШВИДКІСНО - СИЛОВІ ЯКОСТІШВИДКІСНО-СИЛОВІ ЯКОСТІ – здатність виконувати рухи на контролюючих швидкостях і з контролюючим ступенем силових напружень. Наприклад: стрибок у довжину з місця.

Номер слайду 17

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ РОЗВИТКУ СВОЇХ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ Рухові (фізичні) якості визначають фізичний розвиток людини. ТЕСТ 4. Визнач свої швидкісно-силові якості за допомогою стрибка у довжину з місця. Стань перед лінією, ноги на ширині плечей. Виконай стрибок у довжину з місця. Заміряй рулеткою або метром свій стрибок від лінії (від носків ніг) до п’яток. Результати подивись у наведеній нижче таблиці. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ШВИДКІСНО-СИЛОВИХ ЯКОСТЕЙ

Номер слайду 18

РЕЗУЛЬТАТИ СТРИБКА У ДОВЖИНУ З МІСЦЯ (у сантиметрах){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A} КЛАСвисокийдостатнійсереднійпочатковий хл дів хл дів хл дів хл дів1 КЛАС 110 100 100 90 95 85 85 75 2 КЛАС 115 105 105 95 100 90 90 853 КЛАС 125 110 110 100 105 95 100 904 КЛАС 140 120 120 115 110 105 105 1005 КЛАС 170 145 145 125 125 115 110 1056 КЛАС 175 155 155 135 135 125 120 1107 КЛАС 185 165 165 145 145 130 130 1208 КЛАС 190 170 175 150 155 135 140 1259 КЛАС 205 180 185 155 165 140 155 13010 КЛАС 215 185 205 170 200 160 185 14511 КЛАС 225 180 215 170 205 150 190 135 ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ШВИДКІСНО-СИЛОВИХ ЯКОСТЕЙ

Номер слайду 19

ВИТРИВАЛІСТЬВИТРИВАЛІСТЬ – здатність організму долати втомлюваність та зберігати інтенсивність, точність, маневреність та швидкість протягом тривалого періоду.


Номер слайду 21

ГНУЧКІСТЬ ГНУЧКІСТЬ – здатність людини виконувати рухи в суглобах з великою амплітудою. Гнучкість залежить від рухливості суглобів. Хороша гнучкість — це запорука успіху в акробатиці, спортивній чи художній гімнастиці, фігурному катанні.

Номер слайду 22

ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ГНУЧКОСТІТЕСТ 6. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ГНУЧКОСТІОдним із показників гнучкості є здатність нахилятися вперед з положення сидячи. Перед виконанням тесту зроби розминку (нахили вперед-назад, повороти тулуба).   Методика проведення тесту: Поклади на підлогу коробку, а на неї лінійку, так щоб позначка 0 (нуль) була на краю коробки, що ближче до тебе. Сядь так, щоб стопи торкалися підлоги, ноги в колінах не згинай. Повільно витягни руки як найдалі вперед кінчиками пальців торкнись лінійки і затримайся в цьому положенні на 3 сек. Запам’ятай цифру на лінійці, до якої тобі вдалося дотягнутися. Твій результат – найкращий з трьої спроб (не намагайся поліпшити результат за рахунок різких рухів чи ривків).

Номер слайду 23

ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ГНУЧКОСТІ{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Гнучкість. Дуже висока. Висока. Помірна. Низька. Дуже низька. Дівчата. Більше 2825-2815-235-12 Менше 52 ХлопціБільше 2520-258-183-5 Менше 3

Номер слайду 24

СПРИТНІСТЬСПРИТНІСТЬ – це здатність швидко й точно виконувати рухові завдання різного характеру, особливо, ті, які виникають несподівано. Хороша координація та висока точність рухів характеризують спритність. Наприклад: «човниковий» біг 4х9 м, «човниковий» біг 3х10 м, «човниковий» біг 10х10 м.

Номер слайду 25

ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ СПРИТНОСТІТЕСТ 7. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ СПРИТНОСТІДля самооцінки спритності виконайте наступну вправу. Методика проведення тесту: Правою рукою поплескайте себе по голові, а лівою погладьте коловими обертами живіт. Це нескладно, виконуйте ці різні рухи обома руками одночасно. Оцініть свій результат спритності самостійно за 5-ти бальною шкалою.

Номер слайду 26

КООРДИНАЦІЯ РУХІВКООРДИНАЦІЯ РУХІВ – це здатність людини виконувати складно-координаційні вправи без порушення ритму їх виконання, рівноваги та взаємо-узгоджено. Це раціональна узгодженість та послідовність виконання вправи.

Номер слайду 27

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ РОЗВИТКУ СВОЇХ ФІЗИЧНИХ ЯКОСТЕЙ Рухові (фізичні) якості визначають фізичний розвиток людини. ТЕСТ 8. Встаньте на одну ногу, другу відведіть назад, руки в сторони («ластівка») – закрийте очі і порахуйте скільки секунд ви протримаєтеся на одній нозі. (РЕЗУЛЬТАТ: відмінно – 12-30 сек., добре – 8-12 сек., посередньо – 5-6 сек.). ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ КООРДИНАЦІЇ РУХІВ

Номер слайду 28

ТОЧНІСТЬТОЧНІСТЬ – це відповідність рухів оптимальним вимогам до просторових, часових і силових характеристик. Наприклад: кидок м’яча у кошик на влучність (у баскетболі), подача м’яча на точність у вказану зону (у волейболі)

Номер слайду 29

ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ РОЗВИТКУ СВОГО ЗДОРОВ’Я Рухові (фізичні) якості визначають фізичний розвиток людини. ТЕСТ 9. «МОЄ ЗДОРОВ’Я». Для виконання цього тесту, потрібно набрати повітря в рота (вдихнути на повні груди) і затримати дихання на час. РЕЗУЛЬТАТ: понад 40 секунд – здоров’я в нормі; від 20 до 39 секунд – здоров’я ослаблене; менше ніж 20 секунд – є захворювання. ТЕСТ НА ПРЕВІРКУ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ

Номер слайду 30

ВИЗНАЧЕННЯ СТАНУ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ТЕСТ 10. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИЩоб перевірити стан дихальної системи, поставте перед собою запалену свічку і постарайтеся задути її. Тепер відсуньте свічку подалі і зробіть ще одну спробу. Зафіксуйте мінімальну відстань, на якій вам вдалося задути свічку. (Пам’ятайте про дотримання правил техніки безпеки!) Результати подивись у наведеній нижче таблиці .

Номер слайду 31

ВИЗНАЧЕННЯ СТАНУ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Результати: Біологічний вік 2 метра15-16 років 1,7 метра17 років 1,5 метра18 років 1,2 метра20 років 1,0 метр30 років 0,8 метра40 років 0,7 метра50 років менше 0,7 метра60 років

Номер слайду 32

ВИЗНАЧЕННЯ ТИПУ СТАТУРИ ТЕСТ 11. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ТИПУ СТАТУРИ (ІНДЕКС ПІНЬЄ)Для проведення підрахунку індексу Піньє (перевірка типу статури) потрібно знати масу свого тіла (кг), свій зріст (см) та виміряти окружність (обвід) грудної клітини (см). Потім, за формулою зробити обчислення.Індекс Піньє = h – (m + l) де: m – маса тіла (кг), h – довжина тіла (см), l – обвід грудної клітки (см). Результати подивись у наведеній нижче таблиці .

Номер слайду 33

ІНДЕКС ПІНЬЄ (ТИП СТАТУРИ){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Індекс ПіньєСтатура. Тип конституціїХарактеристика типуконституціїМенше 10 Дуже міцна (ДМ)Гіперстенік, пікнічний тип. Надмірна маса тіла10-15 Міцна (М)Нормальна16-20 Нормальна (Н)Нормостенік,будова21-25 Середня (С)атлетичний тип26-30 Слабка (Сл)тіла. Більше 30 Дуже слабка (ДСл)Гіпостенік, атлетичний тип. Худорлява будова тіла

Номер слайду 34

ВИЗНАЧЕННЯ РЕАКЦІЇ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ на НАВАНТАЖЕННЯ ТЕСТ 12. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ РЕАКЦІЇ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ НА ФІЗИЧНЕ НАВАНТАЖЕННЯ (ІНДЕКС РУФ’Є)Методика проведення тесту (індекс Руф’є): 1. Сядьте на стілець чи лаву і 5 хв відпочиньте.2. Заміряйте ЧСС в положенні сидячи за 1 хв (Р1).3. Присядьте 20 разів за 30 сек і відразу підрахуйте ЧСС у положенні стоячи за 10 сек, результат помножте на 6 (Р2).4. Присядьте і через 1 хв знову підрахуйте ЧСС за 10 сек, результат помножте на 6 (Р3). За формулою виконайте підрахунки: Р1+Р1+Р3-200 = 10 Результати подивись у наведеній нижче таблиці

Номер слайду 35

ІНДЕКС РУФ’Є (ВИЗНАЧЕННЯ РЕАКЦІЇ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Результати: Функціональний стансерцево-судинної системи. Менше 0 Відмінно. Від 0 до 5 Добре. Від 5 до 10 Посередньо. Від 10 до 15 Погано. Від 15 і більше. Дуже погано

Номер слайду 36

ВИЗНАЧЕННЯ ІМТ ТЕСТ 13. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ІНДЕКСУ МАСИ ТІЛА (ІМТ) Для оцінки складу тіла застосуємо метод індексу маси тіла (ІМТ). Досліджено, що люди, які мають дуже низький або дуже високий ІМТ, частіше хворіють.  Для визначення ІМТ: - визнач свій зріст (м) і масу тіла (кг); - підстав дані та обчисли за формулою: Результати подивись у наведеній нижче таблиці {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}(ІМТ) Від 18,5 до 24,9 Від 25 до 29,9 Більше 30 Менше 15 Нормальна маса тіла для здоров’я. Надлишкова маса тіла Зайва вага тіла (ожиріння)Недостатня маса

Номер слайду 37

ВИЗНАЧЕННЯ ІМТ (ІНДЕКС КЕТЛЄ) ТЕСТ 14. ТЕСТ НА ПЕРЕВІРКУ ІНДЕКСУ МАСИ ТІЛА (ІМТ). (ІНДЕКС КЕТЛЕ)Нормальна вага — це зріст у сантиметрах мінус 100 та мінус 10 — так вважає більшість. Сьогодні науково доведена помилковість такого розрахунку. Ближчим до істини є показник зросту мінус 100, який допускає коливання на 2-3 кг у той або інший бік залежно від конституції, віку та статі. Проте, спеціалісти роблять більш точні підрахунки за допомогою індексу Кетлє (також відомого, як індекс маси тіла - МТ):  вага ділиться на квадрат зросту у метрах. ІМТ = вага (кг) / (зріст (м))2 Для жінок оптимальним вважається коефіцієнт від 19 до 23,8; для чоловіків — 20-25. Індекс, вищий за 28 - говорить про виражене ожиріння. Втім, цей розрахунок не дає відповіді на головне питання — про нормальне, а, значить, і здорове, співвідношення м'язів та жиру. Критерії ІМТ: Менше 18 — дефіцит ваги.18-20 — нормальна вага, худнути не потрібно.20-25 — нормальна здорова вага.25-30 — надлишок ваги.30-40 — ожиріння. Більше 40 — ожиріння тяжкої ступені.

Номер слайду 38

ПОНЯТТЯ СОМАТОТИПУСоматотипи У. Шелдона АСТЕНІК НОРМОСТЕНІК ГІПЕРСТЕНІКТІЛОСКЛАДЕННЯ ЛЮДИНИ

Номер слайду 39

ВИЗНАЧТЕ СВІЙ ТИП ТІЛОСКЛАДЕННЯ

Номер слайду 40

ЕКТОМОРФ МЕЗОМОРФ ЕНДОМОРФ АСТЕНІК НОРМОСТЕНІК ГІПЕРСТЕНІК

Номер слайду 41

ЕНДОМОРФ Ендоморф — це людина із безмірно розвиненими внутрішніми органами і зайвою вагою за рахунок жирового шару. Але це не коричневий жир, який корисний для організму і допомагає захистити тіло від холоду або, навпаки, від прегрівання. Це шкідливий жир, який не приносить користі здоров’ю. Таким людям легко набрати вагу, а в комплексі з хорошим фізичним навантаженням, маса рівномірно розподілиться по тілу. Ендоморфи невисокі і мають кругле тіло. Знизити вагу таким людям складно, так як у них повільний метаболізм. Вони швидко прибавляють у вазі. Щоб позбавитися від зайвого жиру, необхідно займатися кардіонавантаженнями і вживати багато білкових продуктів. Але із їжі не всі білки засвоюються, тому прийдеться вживати спеціальне спортивне харчування. Ендоморфи-чоловіки виглядають «круглими», з повними руками, ногами і животом. У жінки-ендоморфа – повні руки (але не завжди), є невеликий живіт.

Номер слайду 42

МЕЗОМОРФМезоморфи — це щасливі люди від природи. У них красиве спортивне тілоскладення, атлетичний тип фігури і майже відсутній підшкірний жир. Про таких людей говорять: «Хороша спадковість і швидкий метаболізм». У чоловіків і жінок з таким типом тілоскладення – пропорційне тіло, довгі руки і ноги. Також у них довгий тулуб, широка грудна клітина і прекрасно розвинена мускулатура в плечовій області. Таким людям не тяжко схуднути або накачати м’язову масу.

Номер слайду 43

ЕКТОМОРФЕктоморфи — це астеніки. У них жир ніколи не відкладється під шкірою. Також ці люди відрізняються поганим апетитом і тому занадто худі. Щоб набрати масу (вагу тіла), їм потрібно збільшити кількість калорій, які потрібно вживати за добу. М’язи ектоморфа потребують відпочинку, тому не рекомендується займатися спортом щодня. Для успішного набирання ваги, потрібно притримуватися режиму харчування із вживанням складних вуглеводів за годину до тренування. Спортом краще займатися через день, з відпочинком між етапами і 15-ти хвилинною розминкою.

Номер слайду 44

ХТО ТИ ПО БУДОВІ ТІЛА?Як дізнатися, зрозуміти, хто ти – ектоморф, мезоморф, ендоморф: визначення по зап’ястю. Самий простий спосіб дізнатися, хто ти по будові тіла — це виміряти обхват зап’ястя. Алее у цього способу є одна умова: вік повинен бути більш ніж 16 років. Справа в тім, що у дітей будова тіла зовсім інша, ніж у дорослих.І так, як дізнатися, зрозуміти, хто ти - ектоморф, мезоморф, ендоморф ? Визначаємо по зап’ястю: Важливо знати: Виміри проводяться у самому наувужчому місці зап’ястя. Якщо обхват зап’ястя 16 см і менше — це ектоморф. Обхват рівний від 16 до 18 см — мезоморф. Обхват від 18 см і більше — ендоморф. Також є ще один спосіб виміру зап’ястя — це обхват його великим і среднім пальцями іншої руки. Якщо пальці торкаються один одного — це мезоморф, якщо ні — ендоморф. Якщо торкаються і ще є запас — це ектоморф.

Номер слайду 45

ВИСНОВОК Якщо ви научитеся самостійно визначати свій тип тілоскладення (тілобудови), то вам буде легше схуднути або набрати вагу. Якщо це зробити не виходить, тоді краще звернутися до професійних фітнес-тренерів. Вони складуть програму занять і харчування, враховуючи всі ваші параметри, і ви зможете швидко (від 1-го до 3-х або 6-ти місяців) добитися бажаних результатів. Якщо у вас слабо розвинені певні фізичні якості – то вперед до тренувань, все у ваших руках! Розвинути фізичні якості не складно, головне – бажання!

Номер слайду 46

Пам’ятайте: «РУХ – ЦЕ ЖИТТЯ!» і «У ЗДОРОВОМУ ТІЛІ - ЗДОРОВИЙ ДУХ!»

Номер слайду 47

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА1. Бобровник С.І. Формування мотивації старшокласників до занять фізичною культурою та спортом / С.І. Бобровник // Наукови


Домашнє завдання.Сьогодні відпочивайте, але не забувайте про ранкову зарядку.

04.12.24.(а,в).Асинхронно.
05.12.24.(а,б).Асинхронно.
ІБЖ.ЗРВ. Спеціальні вправи з м*ячем.
Шашки.
Домашнє завдання.




Вправи з м’ячем. 

Номер слайду 2

Вправи з м’ячем входять до арсеналу найбільш поширеної групи гімнастичних вправ, що мають назву загальнорозвиваючих. Загальнорозвиваючі гімнастичні вправи, в тому числі і з м’ячем, є основою оздоровчих видів гімнастики, головним завданням яких є – всебічний розвиток і зміцнення здоров’я людей. Вправи з м’ячем широко використовуються не тільки як оздоровчі, але як і спеціально-підготовчі у багатьох видах спорту. Це пояснюється їх впливом, надзвичайною різноманітністю, варіативністю та емоційністю.

Номер слайду 3

Термінологія. З метою стислого і точного пояснення вправ з набивним м’ячем, основною ознакою прийнято називати положення м’яча і напрямок його руху. Наводимо окремі термінологічні назви основних положень і рухів м’ячем. Основна стійка (о.с.) – положення відповідає відповідній стройовій стійці, при якій м’яч знаходиться:а) в правій руці обхватом, як правило при ходьбі, бігу;б) м’яч внизу, тримати двома руками перед виконанням загальнорозвиваючих вправ. Стійка вільно – стійка ноги нарізно, м’яч в правій руці обхватом, ліва рука на поперек. М’яч вперед – м’яч утримується двома прямими руками вперед. М’яч вгору – м’яч утримується прямими руками вгорі, голова прямо. При утриманні м’яча на одній руці вказується: м’яч вгору на правій, лівій. М’яч вправо, вліво – м’яч утримується двома руками у вказаному напрямку на висоті плеча. М’яч на груди, на голову, за голову, м’яч ззаду, до плеча – утримується зігнутими руками, а м’яч назад – утримується прямими руками, відведеними назад. Колові рухи – коло, дуга, напівнахили, нахили, випади, повороти, упори (стояти, лежати)

Номер слайду 4

Термінологічні назви вправ. Підкидання – кидок м’яча вгору і ловіння його різними способами. Перекидання – кидок м’яча партнеру різними способами. Передача м’яча – передавання м’яча із рук в руки без фази польоту. Стрибок над м’ячем виконується різними способами із різних вихідних положень: стійка перед м’ячем, м’яч зліва, справа або ззаду.

Номер слайду 5

Ігри на зосередження уваги  1. В.п. – одношеренговий стрій, м’яч вниз. За умовним сигналам (поза) викладача займаючі виконують визначені дії:а) руки на поперек – м’яч на груди,б) руки вперед – м’яч вниз, в) руки вгору – м’яч вперед,г) руки за спину – м’яч на підлогу.2. В.п. – те ж саме. За сигналом (сплеск в долоні) бігти з м’ячем до контрольної лінії, покласти його за лінією і повернутись у в.п.3. Під музичний супровід на протязі 30 секунд. Пересування по колу, виконуючи рухи: м’яч на груди, за голову, на голову, за спину. Коли вказаний час закінчується, зробити крок вліво (вправо), покласти м’яч на підлогу. Час кожний учасник визначає самостійно.4. В.п. – одношеренговий стрій, м’яч вниз. За командою (сплеск) просування вперед, за другим сплеском – повернення у в. п.5. В.п. – те ж саме. За сигналом просування спиною вперед, за другим сигналом, повернення у в.п. м’яч покласти на підлогу перед собою.6. В.п. – в одношеренговому строю розрахуватись на перший і другий. Другі номери передають свій м’яч першим. Перші з двома м’ячами (один на одному роблять чотири кроки уперед, чотири кроки назад (спиною вперед), потім те ж саме виконують другі номери.7. В.п. – одношеренговий стрій, м’яч вниз. 1 – присід, м’яч на підлогу, 2 – встати, 3-4 – поворот кругом, 5 – присід, взяти м’яч, 6 – встати, м’яч ззаду, 7-8 – поворот кругом, м’яч внизу.8. В.п. – те ж саме. 1 – крок лівою, м’яч на груди, 2 – крок правою, м’яч вгору, 3 – крок лівою, м’яч на груди, 4 – приставити праву, в.п., 5-8 – два повороти кругом.

Номер слайду 6



Домашнє завдання.Дівчатка та хлопчики ,піднімання тулуба, а хто бажає оцінку, чекаю фото.

02.12.24.(а,в). Синхронно.
03.12.24.(б).Асинхронно. 
Баскетбол 3*3
 Спеціальні вправи для розвитку фізичних якостей.
Домашнє завдання

М’яч для баскетболу 3х3 Баскетбольний м'яч є унікальним для 3x3 і використовується у всіх змаганнях, як чоловічих, так і жіночих чи змішаних. Його окружність дорівнює стандартному 6 розміру (720 мм), що використовується у звичайному жіночому баскетболі. Однак його маса дорівнює стандарту 7 розміру (650 грамів), що використовується у звичайному чоловічому баскетболі.

Номер слайду 3

Баскетбол 3x3 — олімпійський вид спорту, один з видів баскетболу, що грається двома командами на одному баскетбольному кільці. Він розвинувся з вуличного баскетболу та є найбільшим міським командним видом спорту у світі. Наразі цей вид баскетболу просувається та структурується ФІБА, керівним органом баскетболу. Його основним змаганням є щорічний світовий тур FIBA 3 X3, що включає серію турнірів та один фінальний турнір. Кубки світу FIBA 3x3 для чоловіків та жінок — це найвищі турніри для національних команд 3x3.

Номер слайду 4

Майданчик і м’яч. Гра проходить на половині баскетбольного майданчика з одним (1) кошиком. Відповідає нормі, коли майданчик для гри 3х3 має розмір 15 м у ширину і 11 м у довжину. Майданчик має розмітку звичайного ігрового майданчика, включно з лінією штрафних кидків (5,80 м), лінією дальніх (двохочкових) кидків (6,75 м) і півкруглою зоною без фолу зіткнення під одним кошиком. Можна використовувати половину звичайного баскетбольного майданчика. Для всіх категорій змагань використовують м’яч розміру 6. Примітка: Змагання масового рівня з баскетболу 3х3 можуть відбуватися будь-де; розмітку майданчика, якщо вона є, пристосовують до наявних умов.

Номер слайду 5

Команди. Кожна команда складається із чотирьох (4) гравців – трьох (3) гравців на майданчику і одного (1) запасного. Тренер чи капітан не передбачається.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Початок гри. Обидві команди перед початком гри розминаються одночасно. Команду, яка отримує перше володіння м’ячем, визначають жеребом (підкиданням монети). Команда, яка виграла жеребкування, може обирати – володіти м’ячем на початку гри, чи на початку можливого додаткового періоду. Гру розпочинають, коли на майданчику присутні троє (3) гравців кожної команди.

Номер слайду 8

Зарахування очок. За м’яч, закинутий зсередини лінії дальніх кидків, зараховують одне (1) очко. За м’яч, закинутий з-за лінії дальніх кидків, зараховують два (2) очка. За м’яч, закинутий зі штрафного кидка, зараховують одне (1) очко.

Номер слайду 9

Ігровий час або Переможець гри. Основний час гри такий: Один (1) період у 10 хвилин ігрового часу. Ігровий годинник зупиняють, коли м’яч мертвий, та під час штрафних кидків. Ігровий годинник вмикають, як тільки передача володіння м’ячем закінчилася (як тільки м’яч опиняється в руках гравця команди нападу). Проте, команда, яка першою набрала 21 очко чи більше, стає переможцем гри, якщо це відбувається до закінчення основного часу гри. Це правило застосовують тільки для основного часу гри (а не для можливого додаткового періоду).

Номер слайду 10

Якщо на закінчення ігрового часу рахунок нічийний, призначають додатковий період. Перед початком додаткового періоду має бути перерва тривалістю в одну (1) хвилину. Команда, яка у додатковому періоді першою набере два (2) очка, стає переможцем гри. Команда програє гру позбавленням права, якщо на час початку гри, зазначений у розкладі, вона не представлена на ігровому майданчику трьома (3) гравцями, готовими грати. Один гравець може продовжувати гру. Примітка: Якщо ігрового годинника нема, тривалість ігрового часу визначають організатори змагань на власний розсуд. ФІБА рекомендує встановлювати виграшний ліміт очок відповідно до тривалости ігрового часу (10 хвилин – 10 очок; 15 хвилин – 15 очок; 20 хвилин – 21 очко).

Номер слайду 11


29.11.24.(а,в).Синхронно.

Поняття про системи ведення гри в нападі. Штрафний кидок.

Технічні прийоми нападу і захисту  у взаємодіях.

 Блокування під час боротьби за м’яч, що відскочив від щита.

 

Перше випробування - вебквест.

Натискай на посилання, рухайся, шукай відповіді, запам'ятовуй. Вперед!

Цікавий маршрут

Друге випробування - презентація.


Домашнє завдання


27.11.24-28.11.24.(а).Синхронно 
27.11.24.(в).Асинхронно. 
28.11.24.(б). Синхронно. 
ІБЖ.ЗРВ. 
Методика розвитку фізичних якостей. 
Бадбінтон. Домашнє завдання 👇




Домашнє завдання. Чекаю боржників, хто не виконав тест. 

25.11.24.(а,в).Асинхронно. 
26.11.24.(б).Асинхронно. 
Виконай тест
Баскетбол. Ведення м'яча на місці та в русі, правою та лівою рукою. 
Домашнє завдання. 

Тематичний блок

В даній презентації розміщені матеріали трьох уроків фізкультури на цьому тижні. Це ваша самостійна робота.  Один слайд - один урок. Натискайте на посилання, уважно дивіться, як виконують технічні прийоми тренери, спортсмени або хлопчики і дівчатка. Запам'ятовуйте. Спробуйте повторити за ними(якщо є можливість). І у вас сформується уявлення про гру - баскетбол.









21.11.24.(а,б).Асинхронно. 
22.11.24.(б,в).Асинхронно. 
ІБЖ.ЗРВ. Кидки м'яча однією рукою від плеча, від грудей. 
Шашки. Бадмінтон. 
Домашнє завдання 👇



Перегляньте самостійно презентацію 

Домашнє завдання. Хто ще не здав попередні роботи, чекаю. 
На вихідних зробіть комплекс вправ 👇



20.11.24.(а).Асинхронно. 
20.11.24.(в).Синхронно. 
№ 32.

Тема уроку. Зупинки стрибком та двома кроками. 

Поняття про системи гри в захисті. Накривання м’яча спереду і ззаду під час кидання в русі. Зміна напрямку пересувань баскетболіста (з м’ячем і без) Бадбінтон. 





Домашнє завдання. 
Вправи на швидкість 👇


18.11.24.(а,в).Синхронно. 
19.11.24.(б).Асинхронно. 
ІБЖ.ЗРВ. 
Баскетбол. Пересування в нападі й захисті. Шашки. 
Домашнє завдання 👇




Домашнє завдання 👇



15.11.24.(б,в).Асинхронно. 
Вправи для розвитку фізичних якостей 💪



Домашнє завдання. Сьогодні відпочивайте 🤗


Привітики ☺️
13.11.24.(а,в).Асинхронно. 
14.11.24.(а,б).Асинхронно. 
Баскетбол 3х3. 
Вправи на розтягування. Вправи для відновлення емоційного стану. Домашнє завдання 👇



Домашнє завдання. Написати про баскетбол, цікаві факти, не менше 7 речень, від руки. 
097-169-75-89 ☺️


11.11.24.(а,в).Синхронно. 
12.11.24.(б).Синхронно. 

Баскетбол 3*3. Стійки, пересування та розміщення гравців на ігровому майданчику. 
Вправи для розвитку гнучкості. 
Домашнє завдання. 

Домашнє завдання. Чекаю попередні роботи. 


08.11.24.(б,в).Синхронно. 
Особиста гігієна. 
Техніка безпеки під час занять фізичною культурою. 
Домашнє завдання 🤗

неділя, 25 вересня 2022 р.


 Тема уроку. 

Складові особистої гігієни. Гігієнічні процедури. Біологічні ритми і здоров’я. Значення сну в юнацькому віці. Харчування при різному фізичному навантаженні. Контроль за масою тіла.



Складові особистої гігієни.


Крисні звички: особиста гігієна.



Харчування при різному фізичному навантаженні








07.11.24.(а,б).Асинхронно. 

ІБЖ.ЗРВ. Правила безпеки на ігровому майданчику. 
Шашки. 
Домашнє завдання 👇

1:

Теоретичний блок

Правила безпеки під час занять баскетболом

1. Мати власну і відповідну до виду діяльності спортивну форму.
2. Бути уважним і зосередженим під час пояснення, розповіді, показу і виконання вправ, завдань і т. ін.
3. Інтенсивно виконувати розминку, імітаційні та спеціальні вправи.
4. Без дозволу вчителя не починати виконання вправ і завдань.
5. Не розслаблятися і не відволікатися під час виконання вправ і завдань.
6. Не починати виконання вправи або завдання без точного уявлення про його технічні особливо сті виконання.
7. Надавати необхідну допомогу однокласникам за потреби.
8. Перед уроком зняти всі прикраси, що можуть спричинити травми.
9. Довге волосся повинно бути зібране в «хвіст» або заплетене в косу.
10. Нігті мають бути коротко острижені.
11. Окуляри повинні бути на резинці, мати рогову оправу.
12. Не кидати м’яч під ноги гравцям.
13. Не передавати або подавати м’яч ногою.
14. Про своє погане самопочуття або травми (або свого товариша) негайно повідомити вчителя.
ЗАБОРОНЕНО без дозволу вчителя брати інвентар і виконувати фізичні вправи; без нагляду вчите­ля перебувати в спортивній залі та виконувати кидки в кільце; бити ногами баскетбольний м’яч.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО висіти на дужці кільця, залазити на баскетбольний щит.

Під час ведення м’яча

1. Не бити по м’ячу кулаком або долонею.
2. Не дивитися на м’яч, а бачити ігрове поле, партнерів, суперників.
3. Уникати зіткнень.

Під час передач м’яча

1. Не виставляти пальці вперед, назустріч передачі.
2. Не передавати м’яч різко з близької відстані.
3. Не передавати м’яч, якщо його не бачить партнер.
4. Не передавати м’яч у ноги, живіт, коліна.

Під час кидків м’яча в кошик

1. Не бити по руках.
2. Не штовхати в спину.
3. Не стояти під кошиком.

Під час гри

1. Не штовхати в спину і ліктями.
2. Не ставити підніжок.
3. Не вибивати м’яч зверху під час ведення його суперником.
4. Не виривати м’яч ззаду, через стегно, однією рукою.
5. Не чіпляти суперника за рук



Домашнє завдання. 
Намалюй малюнок, юного баскетболіста. 
097-169-75-89 

06.11.24.(а,в). Синхронно. 
ІБЖ.ЗРВ. 
Баскетбол 3*3.Історія розвитку, гри в баскетбол. 
Історія розвитку українського бадмінтону. 
Домашнє завдання. 



Домашнє завдання, буде на уроці 🤗


04.11.24.(а,в).Асинхронно. 
05.11.24.(б).Асинхронно. 
№ 25.

Баскетбол. Історія розвитку гри баскетбол.
Шашки. Історія розвитку гри. Домашнє завдання.

Баскетбол

   
   У грі застосовується безліч різноманітних прийомів. Тому більшу частину навчання, особливо на початковому етапі присвячую індивідуальним навичкам у діях кожного учня. Успішне вирішення цих рухових завдань залежить, в першу чергу, від уміння узгодити (скоординувати) одночасно та послідовно виконувані для цього рухи. Ймовірно і те, що для досягнення мети, ці рухи повинні бути точними. При цьому можуть виконуватись за чітко обумовленою схемою (стандартно) або змінюватись залежно від ситуації (нестандартно). Поряд з цим, вони вимагають особливих здібностей виконання.
  

документа.




25.10.24.(в,б). Асинхронно 
Фізичні вправи на зміцнення та покращення рівня здоров'я. 
Інтегровані завдання. 
Поради під час осінніх канікул. 
Домашнє завдання. 

Рекомендації щодо рухової активності на канікулах

 


Ранок починається о 8 годині. Лунає бадьора музика, і ти готовий до нових звершень.

А всі, хто вже прокинувся, виконують зарядку. Є така собі - "Гімнастика пробудження" -  на її виконання маємо 3-6 хвилин.




Домашнє завдання. Не забудьте робити фізичні вправи на канікулах 💪


23.10.24.(а,в). Асинхронно. 
24.10.24.(а,б). Асинхронно. 



ІБЖ.ЗРВ. Легка атлетика.
Метання тенісного м'яча. Участь в естафетах, рухливих іграх.
Рухливі ігри та естафети з м’ячем.
Домашнє завдання.

Якщо вчасно не тренувати мізки, все навантаження припаде на м'язи. 
Михайло Мамчич
  Фізичні якості – соціально обумовлені сукупності біологічних та психічних властивостей людини, які виражають її фізичну готовність здійснювати рухову діяльність. Від інших якостей особистості фізичні якості відрізняються тим, що можуть проявлятися лише при розвязанні рухових задач кожним індивідом по-своєму.

Кидки набивного м'яча в ціль (Wall Ball) - вправа, запозичене з боксу і в даний час активно використовується в Кроссфіт.






21.10.24.(а,в).Синхронно. 
22.10.24.(б). Синхронно. 
Легка атлетика. Стрибки вперед,назад, щдправоруч, ліворуч. 
Рухливі ігри та естафети. Домашнє завдання. 


Модель
уроку фізичної культури за проектом Всесвітнього навчального проекту
IAAF «Дитяча легка атлетика» 7 клас
«Граймося - розвиваймося»
Педагогічні завдання
1.    Оcвітній компонент.
1.1.  Сприяти формуванню понятійного  апарату учнів в галузі «Дитяча легка атлетика».
1.2.   Забеспечити навчання  дітей нормам поводження себе в соціумі.
1.3.  Формувати комунікативні уміння під час тренування та навчальної гри.

2.    Тренувальний компонент.
2.1.  Сприяти розвитку швидкісних та координаційних здібностей учнів.
2.2.  Спрямовувати діяльність на розвиток спритності, витривалості, корекцію постави учнів.
2.3.  Розвивати здоровя дітей за рахунок адаптованої та конструктивної діяльності, різнобічно впливати на всі рухові кондиційні здібності.
3.  Виховний компонент.
          3.1.   Виховувати злагодженість дій і поведінки в групі.
          3.2.   Вчити виконувати свої обовязки, робити індивідуальні зусилля для досягнення суспільних цілей.

Інвентар і обладнання. Гімнастичні килимки, естафетні фішки, тренажери, гімнастичні лави, гімнастичні палиці, скакалки, гантелі, обручі, гумові м’ячики, секундомір.

Дидактичний матеріал. Картки з комплексами вправ та естафет

Весела руханка для школярів

Домашнє завдання. Хлопчикам та дівчаткам, віджимання від підлоги. 

17.10.24. (а, б). Асинхронно. 
18.10.24. (б, в). Асинхронно. 
№21.
ІБЖ.ЗРВ. Легка атлетика. Стрибки у глибину (20,24 см). Футзал. Гра у футзал на офіційних змаганнях.
Домашнє завдання 👇
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Стрибкові вправи7 клас

Номер слайду 2

Користь. Стрибкові вправи загальнозміцнююче впливають на багато систем організму. В першу чергу — дихальну і серцеву. При правильній техніці виконання вони виявляються корисні для здоров’я, фігури і поліпшення фізичних показників:зміцнюють серце;сприяють схудненню, завдяки інтенсивному спалюванню калорій;покращують роботу легенів;підвищують витривалість;прискорюють обмін речовин;нарощують м’язи;усувають апельсинову кірку.

Номер слайду 3

Протипоказання. Так як стрибки і стрибкові вправи відносяться до одних з найбільш травмонебезпечних, існує список протипоказань для їх виконання:поганий зір, починаючи з -7, а також відшарування сітківки ока;варикоз, будь-які проблеми з тиском і кровообігом;бронхіальна астма;мігрень;ожиріння;серцева недостатність, наявність кардіостимулятора;ниркова недостатність;захворювання опорно-рухового апарату;недавно проведені хірургічні операції, травми.

Номер слайду 4

РекомендаціїЗнизити травмоопасность дозволяє правильна техніка виконання вправ. Незважаючи на їхню розмаїтість, є кілька загальних моментів, які потрібно дотримуватися: Не піднімати голову вгору і не опускати вниз (не дивитися під ноги). Погляд направлений строго вперед, перед собою. Спина пряма. Поштовхової повинна бути вся стопа, а не тільки п’яти — так їх можна травмувати. Приземлення спочатку — на шкарпетки, потім — на всю стопу. Стрибок вгору — вдих носом, приземлення — видих ротом. При появі хрускоту, болю, дискомфорту (в будь-якій частині тіла), задишки, потемнении в очах тренування слід припинити.

Номер слайду 5

Види. Усі стрибкові вправи діляться на три великі групи. Загальні — ті, які використовуються в різних загальнозміцнюючих комплексах. Вони сприяють схудненню і покращують роботу легенів і серця. До них належать стрибки:зі скакалкою;на місці на одній або двох ногах;на батуті;на фітболі;у русі вперед;піднесення й назад (зі лавкою, колодою, тумбою, кубом);різні види прискоков (приставних кроків).

Номер слайду 6

Є спеціальні стрибкові вправи, які використовуються виключно для підготовки професійних спортсменів (легкоатлетів, спринтерів, боксерів, баскетболістів):степ-апи;випалювання;різні «жаби» і «блохи»;многоскоки;з партнером;боксерські стрибки;з обтяженнями (гантелями і штангою).

Номер слайду 7

Є спеціальні комплекси стрибків для розминки. Наприклад, на скакалці:класичні стрибки через скакалку;обертання скакалки у зворотному напрямку;на одній нозі, чергуючи їх;з підйомом колін до грудей;з перехресним розташуванням ніг;подвійне прокручування скакалки.

Номер слайду 8

Комплекси. Загальнозміцнюючий комплекс. З місця в довжину, відштовхуючись обома ногами. Можна виконувати боком або з поворотами. Потрійні або пятерные, відштовхуючись обома ногами або однієї. Пересуваючись вперед на носочках. Пересуваючись вперед по сходах (і вгору, і вниз). На одній нозі, утримуючи другу за гомілку то ззаду, то спереду. Підтягуючи коліна якомога вище — до грудей. Вгору полуприседа або присідання. На місці, з підйомом рук вгору і хлопком над головою, поєднуючи, то розставляючи стопи. Серії стрибків вгору з місця або з розбігу, мета — взяти висить над головою предмет.

Номер слайду 9

Комплекс вправ з партнером. Стрибаючи на одній нозі, штовхати плечем партнера (так звані «півнячі бої». Стрибаючи на одній нозі, наздогнати партнера («салки»). Тримаючись за руки з партнером, стрибати в різні сторони присяд. В присяд рухатися з партнером боком в одному напрямку. Попередню вправу, але при цьому перекидаючи один одному м’яч поштовхом від грудей.

Номер слайду 10

Комплекс для професіоналів. Пружиниста інтенсивна ходьба, тримаючи на плечах штангу. Пересування вперед прискоками, тримаючи на плечах штангу. Підйом на узвишшя і назад, тримаючи на плечах штангу. Стрибковий ривок штанги з полуприседа. Лежачи на спині в тренажері інтенсивні поштовхи ногами рухомого вантажу. Підскоки з просуванням уперед, тримаючи в руках гантелі.Імітація боксерських нападаючих ударів в стрибку. Через бар’єри.

Номер слайду 11

Комплекс з стійкими підвищеннями (зі лавкою, колодою, тумбою)Стрибок на піднесення, назад — з поворотом на 180°.«В глибину»: з узвишшя і назад.«В глибину»: на піднесення, а назад — стрибки в довжину. На піднесення, а назад — стрибаючи вгору, у висоту. Стрибки з однієї височини на іншу. Серійні через підвищення або бар’єри. Можна виконувати боком або з поворотами.





Домашнє завдання. Хто всі роботи здав, той і відпочиває, а боржників я чекаю🙃


16.10.24.(а,в). Синхронно. 
№ 20.

ІБД. ЗРВ. Стрибок у довжину з місця.

Домашнє завдання. 




Домашнє завдання. Чекаю фото, будь-якої вправи на вибір💪



14.10.24.(а,в).Асинхронно. 
15.10.24.(б).  Синхронно. 
№ 19.

Легка атлетика. Біг по трасі з різними елементами для стрибків. Естафети та рухливі ігри з елементами футболу.Домашнє завдання. 


Біг по пересіченій місцевості, або крос (скорочення від англ. cross country race або англ. cross country running — «біг по пересіченій місцевості») — одна з дисциплін легкої атлетикиТраса кросу не має жорсткої міжнародної стандартизації. Зазвичай вона пролягає по пересіченій місцевості в лісовій зоні або на відкритому просторі.


Домашнє завдання. Бути в гарному настрої, та не забувати робити ранкову зарядку 🌈



11.10.24.(б,в).Асинхронно. 
Футзал. 
Активні парки. 
Організація і проведення рухливих ігор. 
Домашнє завдання 👇



Домашнє завдання на сьогодні - відпочивайте, але не забувайте робити ранкову зарядку 🫶


10.10.24.(а,б).Асинхронно. 
Легка атлетика ІБЖ ЗРВ. 
Біг за сигналом(слуховим, зоровим). 
Гра
Домашнє завдання 👇




Домашнє завдання. 
Підготувати на наступний урок, цікаву вправу💪



Привітики 🌈

09.10.24.(а,в).Асинхронно. 

Рівномірний біг до 1000 м. Високий старт. 
Футзал. 
Домашнє завдання 👇





Домашнє завдання на сьогодні. Дівчатка 3/20 присідання. 
Хлопчики 3/40 присідання


07.10.24.(а,в).Синхронно. 
08.10.24.(б).Синхронно 

ІБЖ.ЗРВ 
Легка атлетика. Передача естафетної палички на місці та в русі. 
Мімічні ігри, вперед, на місці. Вперед, назад, на місці
Домашнє завдання. 





Домашнє завдання. Хлопчики та дівчатка, піднімання тулуба 


03.10.24.(а,в).
04.10.24.(в,б).
№ 14/15.
Біг з перешкодами. 
Активні парки. 
Естафети. 
Домашнє завдання 👇






Домашнє завдання. Боржників, чекаю. 

02.10.24.(а,в).Асинхронно. 
№ 13.
Легка атлетика. Біг з перешкодами, біг по віражу. 


Легка атлетика Біг по пересіченій місцевості

Номер слайду 2

Загальні відомостіБіг по пересіченій місцевості (крос) – одна з дисциплін легкої атлетики. Траса кросу не має жорсткої міжнародної стандартизації. Зазвичай вона проходить по пересічній місцевості в лісовій зоні або на відкритому просторі. Уся дистанція має бути загороджена яскравими стрічками з двох сторін – для відмежування спортсменів від глядачів. Змагання зазвичай проводяться восени і взимку, довжина траси від 500 м до 14 км (залежно від віку, рівня змагань).

Номер слайду 3

Історія розвитку Батьківщиною кросу є Англія. Перші офіційні змагання з кросу відбулися в школі з регбі в 1837 році. Національні першості стали проходити з 1876 року. Як офіційна дисципліна крос проводився на Олімпійських іграх 1904, 1912, 1920 і 1924 років.

Номер слайду 4

З 1973 року щорічно проводиться Чемпіонат світу з кросу.

Номер слайду 5

ТЕХНІКА БІГУРізний грунт, перешкоди, зміни в рельєфі місцевості порушують ритм бігу, вимагають постійної уваги, уміння добре координувати свої рухи, високої працездатності організму. Тому техніка бігу має свої особливості.

Номер слайду 6

СТАРТДається загальний старт за командою «Руш!» (постріл). На старті всіх учасників розташовують у лінію або дугу. Якщо сталося зіткнення бігунів або масове падіння на перших 100 метрах дистанції, то організатори зобов'язані зупинити забіг і дати старт повторно.

Номер слайду 7

Біг по дистанціїНа дистанції треба зберегти набрану під час старту швидкість. На рівних ділянках дистанції звичайно застосовують техніку махового кроку, для якого характерні вільні рухи ніг, рук і невеликий нахил тулуба вперед. На ділянках з твердим грунтом зменшують довжину кроків, ногу ставлять на середнюю частину стопи. Пісок, болотисту місцевість і ділянки, вкриті високою травою, долають також малими, але частими кроками, ногу ставлять на всю стопу.

Номер слайду 8

Біг у гору Техніка бігу в гору має особливість, що характеризується вкороченим кроком, невеликим нахилом тулуба вперед і більш короткою амплітудою рухів руками. Нога ставиться на всю стопу або на п'ятку з наступним перекатом на носок.

Номер слайду 9

Біг з гори. Під час бігу з гори тулуб тримають вертикально або відхиляють назад, зменшують довжину кроків, ногу ставлять на всю стопу. З дуже крутих схилів спускаються кроком прямо або навскоси.

Номер слайду 10

Подолання перешкод (1) т. У лісі, на нерівній чи незнайомій місцевості треба бігти обережно, уважно дивлячись на кілька метрів вперед. Неширокі (до двох метрів) канави, ями, річки перестрибують, не зменшуючи швидкості бігу. Під час приземлення тулуб нахиляють вперед і не затримуються.

Номер слайду 11

Подолання перешкод (2)Невисокі загорожі (50-70см), паркани, тини, кущі, повалені дерева тощо можна проходити «бар’єрним кроком», не наступаючи на них або наступаючи однією ногою.

Номер слайду 12

Подолання перешкод (3)Широкі рови без води і яри перебігають по дну. Неглибокі водні перешкоди долають короткими кроками, високо піднімаючи стегна, у глибших переходять на ходьбу.

Номер слайду 13

Фінішування Початок фінішування (прискорення бігу наприкінці дистанції) доцільно починати за 150-200 м до фінішу. Для цього необхідно збільшити частоту кроків, особливо за наявності почуття втоми. Збільшити частоту руху ніг значно легше, якщо почати частіше працювати руками і вище піднімати стегно.

Номер слайду 14


30.09.24.(а,в).Синхронно. 
01.10.24.(б). Синхронно. 
№ 13.

ІБЖ. ЗРВ.
Легка атлетика. Спеціальні бігові вправи(СБВ).


Домашнє завдання! 
Склади кросворд(коротенький),про легку атлетику-біг. 💪

27.09.24.(7-б,в).Асинхронно. 
№ 12.
ІБЖ.ЗРВ.Легка атлетика.Повторне пробігання (20-60).
Ведення м*яча .Вдосконалення вивчених способів підошвою


Домашнє завдання. 




Привіт 🤗

25.09.24.(а,в).Асинхронно. 
26.09.24.(б,а). Асинхронно. 
№11.
ІБЖ.ЗРВ.
Легка атлетика. Біг 30 м, 60.Низький старт.
Футзал. Техніка виконання удару по м'ячу ногою.
Домашнє завдання. Розвиток швидкості. 


Домашнє завдання. Дівчатка та хлопчики. Стрибки на скакалці. 


Вітаю! На цьому тижні у нас свято-присвячене до Дня спорту🏃🏃‍➡️
Умови та завдання будуть задані на уроці 🤗





23.09.24.(а,в).Синхронно 
24.09.24.(б).Синхронно. 

ІБЖ. ЗРВ. № 10.

Легка атлетика. Біг і стрибки.

Футзал. Техніка володінням м'ячем.

Активні парки. Загортовування організму.




документа.



Домашнє завдання! 
Вправи для м’язів спини👇



20.09.24.(б,в). Асинхронно. 
№ 9.
Футзал. Рухливі естафети, естафети з м’ячем, спортивні ігри. 






Домашнє завдання на сьогодні. Дівчатка 2/15,піднімання тулуба 

Хлопчики 3/15,піднімання тулуба 💪


18.09.24.(а,в).Синхронно. 
19.09.24.(б).Асинхронно. 

№ 8.
ІБЖ.ЗРВ.
1.Легка атлетика. .Рухливі ігри з елементами бігу, стрибків, 
метань.
2.Футзал.Для розвитку спритності «човниковий» біг; 
рухливі ігри; прискорення контролюючи м’яч. 





Домашнє завдання! 
Боржників чекаю з попередніми завданнями. 

16.09.24.(а,в).Асинхронно 

17.09.24.(б).Синхронно. 

№7.

Футзал. Вправи для розвитку спритності: різновиди стрибків; 
стрибки з поворотами на 90- 180°
3.Активні парки. .Ранкова гімнастика (руханка
Спритність. 


 А це можливо лише в процесі різносторонньої фізичної підготовки, коли, разом з розвитком основних фізичних якостей, приділяється увага і розвитку спеціальних якостей для футболу. 
Перегляд файлу

S:\Я\018-13.09.2016\003.jpg   

 Характеристика спритності, як основна якість на уроці футболу.

 

Спритність — це  здатність  швидко  і  точно  реагувати  на  зненацька виникаючі ситуації в грі, мистецьке володіння рухами в  складних  ситуаціях, які  змінюються.  Без  розвитої  в  достатньому  ступені  якості  спритності неможливо домогтися високих спортивних показників у жодній грі.

  Спритність    комплексна  якість,  що  залежить  від   різноманітного рухового досвіду гравця. Розвиток спритності найкраще  починати  з  раннього дитинства, використовуючи широке коло  рухових  навичок.  Освоюючи  будь-яку рухову навичку, треба домагатися точності рухів, що  буде  сприяти  розвитку спритності.

Спритність буває  загальною і спеціальною. Основне завдання загальної спритності  -  розширити запас рухових навичок. Загальна спритність - основа спритності спеціальної, що придбавалася гравцем в процесі систематичної підготовки з використанням різних форм фізичного виховання. Спеціальною спритністю ми називаємо уміння гнучко, пластично "пристосовувати" свої рухи до ігрової ситуації, що міняється, зберігаючи цілеспрямованість, точність і високий рівень рухової діяльності.


Номер слайду 6

Ударом по м’ячу головою можна передати м’яч партнеру, перехопити передачу, спрямовану на суперника, ударити по воротах. Удар внутрішньою частиною підйому – виконується так само, як і серединою підйому. Але в останній перед ударом момент треба ступню повернути носком назовні. Цей удар застосовується тоді, коли потрібно передати м’яч над землею.



ЗУПИНКИ М’ЯЧА Під час гри часто виникає потреба зупинити м’яч. Найчастіше це роблять підошвою і внутрішньою стороною стопи. Зупинка м’яча , який котиться, внутрішнім боком стопи. Під час зупинки м’яча треба відвести ногу трохи назад.

Номер слайду 8

Зупинка м’яча стегном. М’яч, що летить згори,можна зупинити стегном або грудьми. Щоб пом’якшити прийом м’яча , під час дотику його до стегна , треба опустити зігнуту у коліні ногу трохи вниз. Зупинка м’яча, який опускається, внутрішнім боком стопи. Зупинка м’яча грудьми (хлопці)

Номер слайду 9

ВЕДЕННЯ М’ЯЧА (ДРИБЛІНГ)Таємниця вдалого дриблінгу - в умінні тримати м’яч біля ноги, ні на мить не відпускаючи його. При веденні м’яча по прямій лінії найбільш зручним є штовхання його зовнішньою частиною підйому.




Домашнє завдання на сьогодні. 
Намалювати улюблений свій вид спорту (чекаю у вайбері). 


11.09.24.(а,в).Синхронно 
12.09.24.(б).Синхронно 
№6.
Кроки до виконання👇

ІБЖ.ЗРВ.
1.Легка атлетика. Вправи для формування та корекції 
постави.
2.Футбол.Рухливі ігри та естафети з м’ячем: «День і ніч», 
«Виклик».
3.Вправи на розтягування.Вправи для 
розвитку фізичних якостей.









Домашнє завдання на сьогодні 🤔
Сфотографувати свою улюблену фізичну вправу, та вислати мені у вайбер☺️



09.09.24.(а,в).Асинхронно. 
10.09.24.(б).Асинхронно. 

№ 4.
ІБЖ.ЗРВ.
1.Легка атлетика. Техніка безпеки під час занять 
гімнастикою. 
2.Футбол.Правил гри у футбол, правил безпеки під час 
уроків футболу. 




Привітики 🤗

05.09.24.(7-а).Асинхронно. 
06.09.24.(7-б,в).Асинхронно. 


№ 3.

ІБЖ.ЗРВ.

1.Особиста гігієна під час занять фізичною культурою та спортом. 

2.Легка атлетика. Вплив гімнастичних вправ на розвиток 


Вправи комплексів ранкової гімнастики позитивно впливають на всі фізіологічні процеси організму (дихання, кровообіг, нервову систему тощо), сприяють формуванню правильної постави і профілактики плоскостопості.



Гімнастика

Гімнастика є випробуваним дієвим і універсальним засобом фізичного виховання. Її значення обумовлене доступністю і різноманітністю засобів, ефективністю впливу на організм.  Гімнастичні вправи багато структурні і багатофункціональні. Ці властивості відкривають широкі можливості для підбору вправ і вдосконалення способів їх застосування в оздоровчих, освітніх, виховних та прикладних цілях. Подальший розвиток гімнастики  потребує розробки нових підходів до визначення найбільш цінних вправ для виховання і вдосконалення фізичних якостей і рухових здібностей, набування прикладних умінь і навичок, засвоєння і вдосконалення техніки виконання вправ.

Комплекс фізичних вправ гімнастики

 

 

1. І.п. – 1-4 - ходьба на місці на шкарпетках, руки вгору - вдих, 5-8 - руки вниз, звичайна ходьба на місці - видих. До 40 кроків в спокійному темпі.

2. І.п. – 1 - руки вгору долонями вперед, ліву ногу назад на, прогнутися в - вдих, 2 - руки вниз, приставити ногу - видих, 3-4 - те ж з правої ноги. Повторити 6-8 разів.

3. І.п. – стійка ноги нарізно. 1-2 - стискуючи пальці в куркулі, дугами через сторони з силою зігнути руки над плечима - вдих, 3-4 - і.п. - видих. 6-8 разів в повільному темпі.

4. І.п. – стійка ноги нарізно. 1 - поворот тулуба вліво, бавовна в долоні над головою - вдих, 2 - і.п. - видих, 3-4 - те ж. 6-8 разів в кожну сторону.

5. І.п. – руки на пояс. 1 - ліву ногу убік на, 2-3 - нахили тулуба вліво, 4 - і.п., 5-8 - те ж з правої ноги. 4-6 разів в кожну сторону. Дихання довільне.

6. І.п. – стійка ноги нарізно, руки зігнуті до грудей, кисті стислі в куркулі. 1 - повертаючи тулуб вліво, швидко розігнути праву руку вперед (завдати удару), 2 - І.п., 3-4 - те ж іншою рукою. 8-10 разів обома руками в середньому темпі. Завдавати удару в одну, що. Дихання довільне.

7. І.п. – стійка ноги нарізно, руки назад в замок. 1-2 - нахил вперед, руки якомога більше вгору - видих, 3-4 - І.п. - вдих. 6-8 разів в середньому темпі.

І.п. – 1 - стрибок на обох ногах, руки в сторони, 2 - те ж руки вниз. До 20-30 стрибків, потім перейти на ходьбу на місці, поступово уповільнюючи темп (15-20 сек.)




Домашнє завдання. Хлопчики, дівчатка віджимання від підлоги. 
А хто бажає 12 балів, чекаю фото 097-169-75-89 🤗



04.09.24.(а,б,в).Синхронно. №2


ІБЖ.ЗРВ.

1.Легка атлетика. Роль гнучкості та м’язової сили в 

володінні руховими діями.

2. Футбол.Медичний контроль і самоконтроль юного футболіста. 

Кроки до виконання👇
Опрацюйте детальніше теретичний матеріал, та презентацію. 
Перегляд файлу

Значення легкої атлетики для фізичного виховання школярів

Серед багатьох видів вправ, що сприяють фізичному розвитку учнів велика роль належить легкоатлетичним видам. Адже, різні види метань, бігу, стрибків, є складовою частиною більшості уроків фізичної культури. Відомо, що хороша легкоатлетична підготовка сприяє досягненню значних успіхів в різних видах спорту.

Багато легкоатлетичних рухів та вправ з дитинства супроводжують людину в повсякденному житті, і тому є одними із найбільш поширених у побуті та фізкультурних заняттях.

Деякі легкоатлетичні вправи є основою різних тестів і нормативів для оцінки фізичної підготовленості людини.

Заняття легкоатлетичними вправами мають значне оздоровче значення: вони добре впливають на розвиток всіх органів і систем організму людини. Ряд авторів стверджують, що з допомогою легкоатлетичних вправ, при умові їх регулярного виконання, повністю розв'язується задача гармонійного фізичного розвитку школярів всіх вікових груп .

Легка атлетика має велике значення як прикладний вид, також за її допомогою розвиваються основні фізичні якості: витривалість, сила, швидкість, спритність, гнучкість.

В процесі занять легкоатлетичними вправами набуваються уміння та навички швидкого переміщення у просторі, координації рухів, раціо­налізації виконання різних фізичних вправ. Підлітки, що займаються легкою атлетикою, набувають спеціальні знання з техніки виконання фізичних вправ, основ організації занять, режиму особистої гігієни, харчування, праці.






Домашнє завдання на сьогодні, буде на уроці. 👍


Привіт, мої любі. Рада вас вітати на дистанційному уроці 👍

02.09.24.(7-а,в).Асинхронно. 
03.09.24.(7-б). Асинхронно. 

Розпочнемо ми з вами з теми,, Легка Атлетика '' Урок № 1.

Кроки до виконання👇
🪻Опрацювати теоретичний матеріал. 
🪻Переглянути відео👇

1.Легка атлетика. Розвиток
 гімнастики в Україні. 






Домашнє завдання на сьогодні не задаю🤗

4 коментарі: